Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Egy 50 személyes autóbuszpilót...

Egy 50 személyes autóbuszpilótája miért 3 perccel az indulás előtt kezdi felszállítani a tömeget?

Figyelt kérdés
Aztán, ha szólok neki kikattan, pedig én fizetek érte teljes áron.
2013. jún. 27. 11:58
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Hol, merre milyen cég? Mondjuk lehet az, hogy a pihenőideje arra való, hogy biztonságosan tudja megkezdeni a következő kört. Ha már a buszban ül, az nem regenerálódás. Talán a BKV-nál kötelező is ez a 3 perc.
2013. jún. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Dunántúli távolsági busz.
2013. jún. 27. 12:07
 3/20 anonim ***** válasza:

Szintén Dunántúl, én se értettem sokáig, hogy az esti busz miért két perccel indulás előtt áll be, mikor tele a megálló. Aztán egyszer mondta valaki, hogy a busz akkor ér vissza járatból, ha kicsit jobban nyomja, akkor 22-23ra beér, kiszállít, beszállít, és 25kor indul(nia kéne).

Persze mikor csak a körmét reszelgeti, attól én is frászt kapok.

2013. jún. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Miért kapsz frászt? Jobban örülnél annak, ha árokba borítani? Így van, hogy a késés miatt pihenő nélkül fordul.
2013. jún. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
51%
Nyilván nem két perc pihenőn fog múlni, hogy árokba borít-e vagy sem. És ha A sofőr mindig be tud állni időben, B pedig mindig az utolsó utáni pillanatban jön, vmi tizenéves csajjal a fedélzeten, akkor hadd legyen már jogom frászt kapni, ha épp fáradtan, melóból mennék haza. Apukám is sofőr (csak ő teherautót vezet), tudom, hogy fontos és kell a pihenő, de mikor mikor azt mondja a sofőr, hogy jaj, az előbb idenéztem, akkor még csak pár ember volt itt, gondoltam, ráérek beállni, na ezzel van csak problémám.
2013. jún. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Nem lehet őrizetlenül hagyni a buszt. Utas van a buszon, ott kell lenni egy sofőrnek, aki felel a járatért.Ilyen egyszerű.

Csak frissen, gyorsan, aztán hadd menjen...

2013. jún. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Jó, frissen, gyorsan :) Éppen ez az, hogy mire a 40-50 ember felszáll, a busz 10-15 perc késéssel indul!
2013. jún. 27. 14:22
 8/20 anonim ***** válasza:

Egyik vállalatnál sem kötelező beállni a végállomáson a megállóba 10 perccel előbb, hogy te a buszon várhass.


Külföldön az indulás előtti egy-két percben áll be a busz a megállóba. Addig a tárolóba áll a busz be, az utas pedig a megállóban vár.

2013. jún. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Tehát inkább késsen el az utas, aki fizet érte? Hát lehet, hogy leszokom a buszról...
2013. jún. 27. 16:12
 10/20 anonim ***** válasza:

Nem, ne késsen el.

A lényeg az, hogy szálljon fel. Három perce van rá. Azt hiszem ez bőven elég. A jegyet meg vegye meg a pénztárban ha van, és ne a sofőrnél, akadályozva a többi utast.

2013. jún. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!