Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az egyetemen milyen hamar...

Az egyetemen milyen hamar adnak ideiglenes diákigazolványt? Vagy adnak-e egyáltalán? (ELTE-n)

Figyelt kérdés

Szeptemberben megyek Budapestre, de már nem érvényes a diákigazolványom (egy évet kihagytam). Azt tervezetem, hogy ha beiratkozásnál megtudják csinálni az ideiglenest, akkor addig jegyeket használok, utána meg félhavit vagy egészhavi diákbérletet az ideiglenessel. De ha azt is csak egy vagy két hét múlva tudják megcsinálni, akkor teljes árú fálhavit vennék.

A rendes diákigazolványnak azt hiszem kell kb. egy hónap és ezért lenne jó, ha a beiratkozás napján (vagy egy nappal utána) megtudnák csinálni az ideiglenest. Vagy azt sem az egyetemen csinálják?

(Ez nem ide tartozik, de a diákhitelt hogy fogom tudni igényelni, ha nem lesz még diákigazolványom? Ahhoz kell kérni valamilyen papírt az egyetemtől? És az ideiglenes diákigazolvány is olyan, vagy egy rendes igazolvány (csak ideiglenes)?



2013. júl. 7. 09:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Én Pázmányos vagyok, de a diákokat ha jól tudom, ugyanaz a cég gyártja. Nem sok jóval bíztatlak. Én kb. 2 hónap alatt megkaptam, de voltak olyanok sokan, akik csak a második félévben kapták meg.
2013. júl. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az ideigleneset kaptag meg 2 hónap alatt? Mert a rendeset október 31-ig oda szokták adni.

(Csak azért addig nem szeretnék 20ezret bérletre költeni...)

2013. júl. 7. 13:56
 3/5 anonim ***** válasza:
Az ideiglenes diákigazolványt a TO-n (az egyetem tanulmányi osztálya) csinálják és azonnal, amikor kéred, nem kell rá várni. Úgy emlékszem, hogy csak akkor adnak, ha a rendes diákra már befizetted a pénzt és látják a rendszerben (legalábbis nálunk így volt). Ja és a rendes diákra örülj, ha csak 1 hónapot kell várni, mert nekem félévbe tellett mire megjött, meg a csoporttársaimnak is, sőt hallottam hosszabb időrő is....
2013. júl. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*időről
2013. júl. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Már otthon fizesd be rá a pénzt. Mindig mindent a leghamarabb, mert az ELTE-én sok a sorbanállás. TO nyitás előtt 20 perccel, és minden így. Az ideiglenes diákigazolvány még így is kell majd 1 hónapra, TO-n gyorsan adnak egyet. De ne nagyon mutogasd, megveszed vele a bérletet és kész. Ha másfelé is kell, akkor lehet, hogy gyanúsnak látják és rendőrségi igazoltatás lesz belőle, és azzal sok gond jár együtt. Ne használd másra.

Később átveheted a diákod, megkapod majd valahogy ETR-ben

az üzenetet, azonnal menni érte, hogy ne legyen sorbaállás. Előfordulhat, hogy olyan diákot kapsz, ami

könnyen törik és könnyen elromlik. Ha meghajtod egy kicsit és nem törik el, akkor jó. Ha látszik rajta, hogy gyenge, akkor később cseréli a maffia. Mégpedig azért,

mert az igazi diák csinál egy féreglyukat a szélével,

mikor kihúzod a tokból, és akkor el is eshetsz, illetve,

ha ketten csinálják, akkor le kell, hogy daráljanak a féreglyukból. Általában ezt a diákot nem is fogod látni,

amit láttam mostanság az egy másik hasonló kártya volt,

cserélték. Na szóval cserélni fogják olyanra, ami nem

csinál féreglyukat. Azt használhatod gond nélkül. Egy baj van, ha államcsődkor igazoltatnak vagy elkérik a diákot

államcsődkor, akkor ezért a diákért börtön jár. Ilyenkor

az eredetit kellene bemutatni, de az akkor nincs ott. Ilyenkor az ELTE-ről odaviszik vagy mi.


Személyigazolvány ugyanígy, de az a fajta egyszerhasználatos és teljesen hivatalos, egyszer felhasználtam. Azt mondták kérni kell másikat.


Amúgy a bankkártyákat is szokták cserélni olyanra, ami

nem csinál féreglyukat, ehhez nincs is gyomrom. Amúgy az

eredeti kártyákat 2-3 havonta cserélni kellene, mert tönkremennek.


Az egész egy nagy kockázat, hóbelebanc, hogy könnyen tudjanak zsarolni.


Persze értem ezt ott, ahol úgymond "Rendőr" van. Avagy az

aki azt mondja:

- "Miben ül? Autó"

Mire a rendőr:

- "Autóért bolondokháza"

2013. júl. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!