Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy kell közlekedni két...

Kiro113 kérdése:

Hogy kell közlekedni két sávos körforgalomban?

Figyelt kérdés
A körforgalomba való belépéstől a kilépésig!
2013. júl. 17. 20:35
 1/4 anonim válasza:
46%
szabályosan
2013. júl. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
hát én először azt hiszem bécsbe mentem át mindent átvágva, rám is dudáltak, félemetes volt :) a lényeg ha belül a körforgalomba akkor ki kell sorolnod a külső sávba ha kiakarsz menni, kivétel ha fel van festve hogy kimehetsz ,de akkor figyelned kell hogy aki kivül halad merre megy. Remélem jol irtam én igy közlekedek és működik, az érthetőség már tuti nem tökéletes. Szegeden a kétsávos, forgalmi lámpás, villamossines körforgalom a király :D
2013. júl. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A több sávos körforgalomban pont úgy kell közlekedni, mint bármely párhuzamos közlekedésre alkalmas úton! Nem úgy, mint a sok birka, aki a belső sávból hagyja el, keresztül mindenen! :(


Szegeden a Kossuth sgt és a Rókusi krt kereszteződés nem körforgalom, hanem kör alakú lámpás csomópont! :D

Persze kint a tábla, de a kellős közepén megfog a lámpa, és még akkor se lehetne igazi körforgalomként használni, ha sötétek a lámpák, mert annyi benne a terelés:


[link]

2013. júl. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A rókusi csomópont nem klasszikus kétsávos körforgalom, hanem ún. turbó-körforgalom: ha jól sorolsz be előtte, akkor sávváltás nélkül ki is tudsz belőle jönni a kívánt helyen.


Normál kétsávosban, ha az első kijáraton mész ki, akkor a külső sávba csatlakozol be, ha nem az elsőn mész ki, akkor addig mész a belsőben, amíg elhagyod a megcélzott kijárat előtti kijáratot és ott sorolsz ki a külsőbe. Belsőből soha nem hagyhatod ek a körforgalmat, míg külsőben nem mehetsz tovább a körforgalomban, mint a legközekebbi kijárat.

2013. júl. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!