Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » MÁV-nál a 90%-os kedvezmények...

Kószácska kérdése:

MÁV-nál a 90%-os kedvezmények közt van egy ilyen: Magasabb összegű családi pótlékban részesülő - egy kísérője . Na most, ezen belül van-e valamilyen kikötés arra vonatkozóan, hogy mire/miért kapom az emelt összegűt, ill annak mértéke számít-e?

Figyelt kérdés

Gondolom igazolást kell kérni a MÁK-tól, különben még ha jogosult vagyok is erre a kedvezményre akkor sem kapom meg. (vagy esetleg kell valami spécibb dolog?)

Köszi előre is:)


2013. júl. 18. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:

MÁK-kártya kell hozzá, és esetleg a személyi igazolványod - ha van (vagy egyéb arcképes igazolvány).

Te és egy felnőtt kísérő veheti igénybe.

2013. júl. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én lennék a felnőtt kísérő :) Fiam 6 éves, szóval ő még ingyen utazik. Tök véletlenül vettem észre ezt a lehetőséget, csak túl szépnek látom ahhoz, hogy igaz legyen:)...Szóval csak bemegyek a MÁK-hoz, és kérek tőlük egy ilyen kártyát? Van más előnye is a vonatjegyen kívül?
2013. júl. 18. 22:15
 3/9 anonim ***** válasza:

A lakóhely - tanintézet/gyülekezőhely között alanyi jogon jár a 90% az intézet igazolása alapján, amit a jegypénztárnál be kell mutatni a jegy/bérlet váltásakor (talán kis igazolványt is kell váltani hozzá, de ez nem biztos).


Más viszonylatban csak akkor jár a nagycsaládos 90%os kedvezmény, ha min. 3 gyerek van (pl. abból az egyik ő), vagy ha egyedül vagytok csak ketten, akkor pedig neked 33%os, a gyerek pedig a saját kedvezményével utazik (6-14 között 50%).


Itt a leírás és a táblázat:

[link]

[link]

2013. júl. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Ez nekem bonyolult..

Tehát ha nincs 3 gyerekem ( nem emiatt kapom az emelt összegű csp-t , mivel csak a "majdnem 6 éves" fiam van-aki ingyen utazik) akkor nem él az én jegyemre a 90%-os kedvezmény -miután igényeltem MÁK-kártyát-, ha csak kirándulni mennénk?

(a 33%-os kedvezményről tudtam, de nekem van diák igazolványom is, ami eleve 50%, szóval a 33% nem érné meg nekem.)

2013. júl. 18. 22:31
 5/9 anonim ***** válasza:

Csak jól értetted!

Első kérdésedre igen a válasz.

Ha van diákigazolványod, akkor vban az egyéb utazgatásokra jobban megéri azt a kedvezményt igénybe venni. Lehet, hogy ez nem a kánaán, de vedd figyelembe, hogy kevés anyának van diákja!


Még egyszer:

Alanyi jogon csak az iskolába/intézetbe (ha van ilyen nektek, én ezt nem tudhatom) meneti útvonalra jár a 90% mindkettőtöknek.


Ha csak úgy utazgatni -pl. kirándulni- mentek, és még megy plusz 2 gyerek, v a fiadhoz "hasonló" (bocs, nem tudok jobb kifejezést!), akkor jár csak az 1-2 felnőtt kísérőnek + a 3 gyereknek a 90%os (ez csak családoknak jár, de nem vizsgálják az összetartozást, szal kiskapu).

Ha nincs meg a 3 gyerek -csak ketten mentek-, akkor neked 33%os (vszeg nem leszel örök életedre diák), a gyerekednek pedig 6 éves koráig ingyenes, utána pedig 50%os kedvezmény jár.


Hacsaknem siket, v vak a fiad, mert akkor bmely viszonylatban 90%os kedvezményre jogosult egy kísérővel.


De ott a táblázat...

2013. júl. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Oké, így már teljesen világos:) Köszönöm a segítséget:)... Amúgy hiába van a diák kedvezmény, még úgy se tudunk kirándulni, -főleg a vonat- így is túl drága..azért reménykedtem benne, hogy megoldható lenne a 90%, de gyanítottam, hogy túl szép.. :) Még egyszer köszi a választ!:)
2013. júl. 18. 22:57
 7/9 anonim ***** válasza:
Ne vezesd már félre! Ha van MÁK-os kártyád, bárhová, bármikor 90%-al utazhatsz. Egy a lényeg, ha a fiad nevére szól, legyen veled.
2013. júl. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jól félrevezette a 3. válaszoló a kérdezőt!

A diákigazolvánnyal (illetve 14 éves korig anélkül is) bármely viszonylatban válthat a diák 50%-os kedvezményű jegyet.

A diákigazolványon feltüntetett intézménycím (vagy az intézmény által kiadott igazolás alapján bármely más, gyakorlati vagy egyéb hely) és a lakcím között a diák 90%-os mérséklésű BÉRLETet jogosult váltani (menetjegy ebben a viszonylatban is csak 50% kedvezményű lehet).


Amiről a kérdező beszélt az az emelt családit kapók kedvezménye, melyhez MÁK-kártyára van szükség, és ekkor a jogosult és egy kísérője 90%-os kedvezménnyel utazhat BÁRMELY belföldi viszonylatban 2. osztályon.

Vagyis igen, egy MÁK-kártyát kell igényelned arról,h ogy a fiad emelt összegű családit kap, és ezzel a fiaddal közös utazásokkor te 90%-os mérséklésű menetjegyet válthatsz HELYKÖZI viszonylatban és térítésmentesen utazhatsz HELYI viszonylatban (pl. a BKV járatain, vagy helyi járatokon nagyobb városokban stb.)

2013. júl. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A 16 éves fiamnak lejárt augusztus 31-el a MÁK kártyája,megigényeltük az újat az iskolalátogatási igazolással(csak a tankötelezettség megszűnése miatt járt le),de még nem kaptuk meg az újat.Viszont a héten utaznék vele a fővárosba.Szerintetek elfogadják az emelt családi pótlékos igazolást,vagy mindenképpen kérik az érvényes kártyát is?
2013. szept. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!