Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha középiskolás vagyok, és a...

Ha középiskolás vagyok, és a diákigazolványom "A" helyre szól, és én "B" helyre akarok egyhavi bérletet csináltatni, akkor az ugyan úgy féláron lesz?

Figyelt kérdés

2013. júl. 24. 14:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Nincs félárú bérlet. Csak teljesárú és 90%-os.


Teljesárút bárki bárhova vehet. 90%-osat csak érvényes diákigazolvánnyal csak az iskola (gyakorlati hely) és a lakhely között lehet venni. Sehová máshová.

2013. júl. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A kiemelt, 90 %-os kedvezményű havi, félhavi és 30 napos bérlet használatára jogosult:


a) az oktatási intézmények nappali és esti tagozatos tanulói, hallgatói, ha érvényes diákigazolvánnyal rendelkeznek, a lakóhelyük (tartózkodási helyük) és az oktatási intézmény helye között,

2013. júl. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem, ha te C helyen laksz és A helyre jársz iskolába, akkor csak C és A között vagy jogosult a 90%-os mérséklésű diákbérletre, C és B között már csak "sima", mérséklés nélküli ("felnőtt") bérletet vehetsz. Ha egyesével veszed meg a jegyeket, akkor viszont a diákigazolvánnyal 50%-os mérséklésű diákjegyet tudsz venni.


Egy régebbi szabály szerint hétvégén lehetett a lakóhelyedről más irányban is használni a havi bérletet (így hétvégén C-ből B-be is el lehetett utazni ugyanazzal a bérlettel, feltéve, hogy B távolsága C-től nem nagyobb, mint A távolsága C-től), de ezt az idén eltörölték.

2013. júl. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hivatalosan nem, de veszel szépen egy bérletet a lakhelyed és a B közti útra, kitöltöd megfelelően, ha ellenőr is van, nem fog kötekedni, mert bérleted van, diákigazolványod is(főleg ha matrica is van rajta).
2013. júl. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Engem már büntettek meg hasonlóért, mint az utolsó mondott.

A diákon megnézte, hogy hova járok iskolába, és hát nem volt elragadtatva, hogy más útvonal van a bérleten.

2013. júl. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De azon a helyen, ahol megveszem a bérletet, nem hiszem, hogy ideadnák úgy nekem, hogy nem az iskola és a lakhely közé érvényes. Egyébként elég szívás, hogy könyvtárba kellene bejárnom, de ezt így bérlettel nem tudom megoldani. Köszi a válaszokat.
2013. júl. 24. 15:28
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
A diákjegy 50%-os, nem 90. 90%-os bérletet pont, hogy nem fogsz kapni. Teljesárú bérlet van, meg 50%-os tanulói bérlet, a jegyeknél lehet 50%-os közalkalmazotti (orvosnak, mentősnek, rendőrnek, stb.), lehet 90%-os álláskeresői, nyugdíjas, özvegyi, rokkant, meg mittudoménmégmi. :D
2013. júl. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

" meg 50%-os tanulói bérlet"


Pont hogy 50%-os bérlet nem létezik....

Aki nem ért hozzá mi a szarért okoskodik???? És oktat ki másokat...?


Nappali vagy esti tagozatos diákigazolvánnyal lakhely és iskola között 90%-os tanulóbérlet váltható, illetve bármely viszonylatban 50%-os kedvezményű diákjegy.

2013. júl. 27. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!