Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem alakult még egy igényes szolgáltatást nyújtó, olcsó, belföldi magán buszos társaság, ami a MÁV és a VOLÁN szolgáltatásaival versenyezne?

Figyelt kérdés

Most jöttem haza Csehországból, a Student Agency (nálunk a weboldaluk címe miatt inkább cseh-busz néven ismert) társaság buszjáratával. A busz fedélzetén kényelmes, dönthető ülések, széktámlába épített kis képernyő filmekkel, zenékkel, játékokkal, légkondicionáló, bolti áraknál csak picit drágábban vásárolható harapnivalók, ingyenes kávé, tea, WC és kedves utaskísérő várt rám, mindez Budapest-Prága útvonalon oda-vissza mindössze 9000 Ft-ért. A társaság belföldi járatokat is működtet a Magyarországnál kisebb Csehországban ugyanilyen körülmények között.


Kérdem én, ha a Magyarországnál alig jobb gazdaságú Csehországban valaki tudott egy ilyet szervezni és van rá igény, kereslet, akkor nálunk hogyhogy nem alakult hasonló? (Tudom-tudom, ott az Orangeways, de az nem ajánl belföldi utakat, mára felhagyott a luxussal, se utaskísérő, se italok, se WC, csak valami régi busz légkondi nélkül.) Miért nincsen ilyen magán-alternatívája a csak oda kb. 5000 Ft-ba kerülő, Orwell 1984-ére emlékeztető, perzselő vonatozásnak a pusztán keresztül?


Miért éri be nálunk mindenki a drága, rossz körülményeket nyújtó vasúttal és leginkább csak regionális szolgáltatást nyújtó volánnal, amikor körülbelül ugyanolyan életkörülmények között élünk, mint a csehek?



És mielőtt mindenki azzal az elcsépelt klisével jön, hogy Nyugat-Európában hiába drága magyar szemmel a vonat, de azt a helyiek játszva kipengetik és mi csak ehhez alkalmazkodunk, hadd említsem meg, hogy nemrég elindított a Megabus nevű angol cég egy ÁGYAS buszokkal járó szolgáltatást London és skóciai városok között, és a hírre jöttek a kommentek londoniaktól, hogy így végre megláthatják Skóciát, mert olyan drága a nemzeti vasút, hogy nem tudják megfizetni.



2013. júl. 28. 11:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de őszintén szólva szerintem azért, mert igénytelenek vagyunk.


Én is ilyen vagyok. Lesz.rom, hogy vár-e egy hostess és fényesre nyalja-e a fenekemet, megfőzi-e a kávét az ülés magától, a lényeg, hogy eljussak A-ból B-be időre. Lehet szerencsés vagyok, de évek óta tömegközlekedem rövidebb-hosszabb távra vonattal, a bringaszállítástól eltekintve nekem kifejezetten jó tapasztalataim vannak a MÁV-val. A tömegközlekedés nem wellness. Szerintem.


Igen, igénytelen vagyok. (Hozzáteszem, a busz SOHA nem lesz alternatívája a vonatnak. Soha. Volánnal pedig kétszer utaztam, az tényleg katasztrófa, de felőlem fel is számolhatják a francba, nem érint.)

2013. júl. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ki lenne a piac, a célközönség? Aki megteheti inkább autóval közlekedik mindenhova, aki meg nem az gyűjt az autóra.
2013. júl. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 szántóvető ***** válasza:
Diákok és nyugdíjasok utaznának vele akik amúgy is kedvezményes jegyet vennének és amennyi adót kell fizetnie a cégnek itthon,tuti nem érné meg.és amilyen utak vannak rengeteget kéne a buszokra költeni.egyik-másik út tankcsapdának elmenne mindenfajta változtatás nélkül.
2013. júl. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Csehországban rosszabb utak vannak, legalábbis a szlovák határtól Prágáig tartó autópálya úgy rázott, mint nálunk a 90-es évek M7-ese, ehhez képest Szlovákiában a pálya és nálunk az M1-es szinte sínen csúszott a busz.
2013. júl. 28. 12:23
 5/13 anonim ***** válasza:
Magyarországon helyközi buszjáratokat kizárólag a Volánok indíthatnak. Ennyi.
2013. júl. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 szántóvető ***** válasza:
ismerem azt az utat,betonkockákból van kirakva azért ráz.viszont nem kátyús és nincsenek benne nyomvályúk,nem hiányoznak belőle darabok.
2013. júl. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nemigaz, hogy csak a Volán indít helyközit :) Van Zalaegerszegen egy magán buszos cég, akik indítanak Budapestre járatot :)

[link]

2013. júl. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az ugye megvan, hogy a gratis közszolgáltató?
2013. júl. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
De nem volán
2013. júl. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
És? Lehet akár volán alvállalkozó is. 10001 vonal van kiadva üzemeltetésre.
2013. júl. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!