Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy van mostanság a vonatjegy...

Hogy van mostanság a vonatjegy vásárlás?

Figyelt kérdés

Elég rég utaztam vonattal, de most megyünk le nemsoká a Balcsira. Néztem a neten a menetrendet, és láttam, hogy más-más időpontokra más árban van a jegy.

Pl sima vonatra 2800, gyors vonatra 3100 körül. Ha mondjuk előző nap megveszem a jegyet, akkor mondanom kell, hogy hány órási vonattal fogok menni, vagy mitől függ, mennyiért adja majd a jegyet? És ha 2800-as jegyet veszem, nem mehetek a gyorssal, amire drágább volt?

Régen nem rémlik, hogy más árban voltak, csak megvettem, aztán mentem azzal amelyiket elértem...



2013. aug. 1. 18:36
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Vedd meg az állomáson úgy jársz a legjobban. mert én észrevettem hogy ezekbe az előre vásárolt jegyekbe szeretnek belekötni a kallerek.
2013. aug. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Gyors vonatra már van pótjegy. Azért kerül ennyibe. Ilyen esetben már mondanod kell, hogy melyikkel mész.
2013. aug. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
Az a lényeg, hogy ha előtte levő nap veszed meg a jegyet, akkor csak annyit kell mondanod, melyik nap szeretnél utazni. Ne vegyél interneten jegyet, mert az csak egy adott vonatra szól, és ha késel, vagy bármi közbejön, akkor bebuktad a pénzt. Ha a 2800 forintos jegyet veszed, akkor azzal a jeggyel csak olyan vonatra szállhatsz föl, melyekre nem kell pótjegyet váltanod (ezek általában a személyvonatok) Viszont ha a 3100 forintos jegyet vásárlod meg, akkor azzal a vonattal is mehetsz, melyre kell pótjegy. Ha IC vel akarsz menni, érdemesebb az indulás napját megelőző napokban a jegyet megvenni, mivel ha az nap veszed meg akkor úgy drágább! ( <- csak az IC re vonatkozik)
2013. aug. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
IC akkor is drágább, ha nem aznap veszed meg, de csúcsforgalomban van. Péntektől vasárnapig déltől éjfélig.
2013. aug. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem IC, csak sima gyorsvonatot néztem ki.

Az déliben venném meg a jegyet, csak nem az indulás reggelén, hanem előző nap kimennék megvenni, hogy reggel már a csomagokkal ne kelljen ezzel törődni.


Akkor a pénztárnál, ha azt mondom, hogy hány órás vonatot néztem ki, akkor tudni fogják, hogy az gyors, és nekem arra a drágább jegy kell?

2013. aug. 1. 21:30
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, tuti :)
2013. aug. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűséggel :) De mondd, hogy gyorsvonati pótjegyet is kérsz :)
2013. aug. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Így van, ha gyorsvonattal mész, mondd, hogy gyorsra kéred a jegyet, így tuti megkapod a pótjegyet és nem lesz gond.
2013. aug. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha interneten veszed meg a jegyet, és te is nyomtatod ki, vagy képernyőn mutatod be a kódot, akkor 3 % kedvezményt kapsz, és most már bármelyik vonattal utazhatsz azon a napon, csak a pótjegyköteles vonatokra kell figyelni.

#4: Csak péntek és vasárnap déltől éjfélig drágább az IC, szombaton nem.

2013. aug. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Venni vonatjegy? Én adni occón.
2013. aug. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!