Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A vadiúj Mercedes buszokon...

A vadiúj Mercedes buszokon (BKV) miért nem megy a klíma ebben a hőségben?

Figyelt kérdés

Rendszeresen utazom a 139-essel, de mindig meg lehet főni.

Ma délután mondjuk nagyon zúgott valami, de mégis volt vagy 35 fok.

Lehet, hogy csak a ventilátor ment, vagy ennyire ócska lenne ezekben a buszokban a klíma?



2013. aug. 3. 01:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A BKV Mercedes buszai nem vadiújak, használtan vették őket, bizonyára a klímák sem tökéletesek. Az új Mercik a VT-Transman tulajdonában vannak, ezeken sem mindig tökéletes a klína, de jobb, mint a BKV-s Merciken.
2013. aug. 3. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én az újakra gondoltam.
2013. aug. 3. 01:47
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
vigyél magaddal ilyen nagy ipari ventilátorokat meg bónuszként legyezőt
2013. aug. 3. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mert ha egy ablak is ki van nyitva, a klíma elveszti a hatékonyságát. (Kb. lenullázod vele.)


Másrészt a klíma csak a kinti hőmérséklethez képest 6 °C-kal hűtheti le a benti levegőt.

Ha ez megvan, akkor csak a gyengécske kis ventillátoraival keringetheti azt az utastérben.

SZVSZ. a légszállításra kéne gyúrni a járművek klímáin. Egyből jobb közérzete lenne mindenkinek, és nem csak annak aki épp a befúvó alatt áll.


Harmaderészt a klíma automata ugyan, de lehet, hogy a járművezetőnek sikerült kikapcsolnia azt a szabály ellenére. (A buszok tulajdonosa a VT-Transmann a sofőreinek a megtakarított üzemanyag után pént ad.)ú

2013. aug. 3. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát én Citaróztam ma reggel, mivel este ittam és már sajnos nem kocsikázhattam. Kint volt 16C, de a klíma az bezzeg ment. Elfért rajtam a bőrkabát bőven. Mindez a 107E-n történt, de amikor buszozok reggel általában megy a klíma. Azért 350ft-ért ez a minimum szerintem, hogy a klíma üzemeljen.
2013. aug. 3. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A csuklósokon alulméretezett a klíma. Ilyen melegben hiába megy, nem sokat ér.
2013. aug. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Megy az. Szimplán annyi, hogy előírták, hogy a külső hőmérséklethez képest 4-5 fok különbség tartható...


Nálunk a vasúton a flirtek gond nélkül lehűtötték az utasteret 24-25 fokra még akkor is ha odakint 35-36 fok volt.

Páran panaszkodtak "gyájj de hideg van " gyájj de megfagyunk stb. Kötelezővé tették a külső hőmérséklet-4 fokot.

Azért valljuk be 36 fokból belépni 32-be nem egy nagy változás...


Most azért vagyunk tele panaszokkal, mert "nem ment a klíma ro.hadék máv". Pedig ment az, csak nem hozza azt a hatát amit 7 év alatt megszoktak az emberek... Ez van...

2013. aug. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Mert a buszvezetők ezreket spórolnak vele...
2013. aug. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Miután ellőttük a 172. buszspórolós okosságot azért jegyezzük meg, hogy a járművezérlő tárolja, hogy ment-e a klíma és bármikor lebukik vele a sofőr ha nem... ... Illetve azzal is, ha ment a klíma amikor nem kellett volna...
2013. aug. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
igen, megy csak egyrészt tényleg az, hogy sokan szoktak amiatt panaszkodni, hogy fáj a fejük, túl hideg van stb. másrészt az ilyen helyijáratos buszokon gyenge a klíma(pontosabban az elosztása). egy helyközis buszon amikor a fejed felett elhelyezett szellőzőből jön, azt jobban megérzed, mint például esetünkban a citaro-k, akár a régiek, kisebb a tető szintjén elhelyezett résekből jön, tehát nem közvetlenül a fejedre fúj, hanem csak gyengén keringeti a belső levegőtömeget.
2013. aug. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!