Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan szerezhetek a diákomra...

Hogyan szerezhetek a diákomra korrekt módon matricát?

Figyelt kérdés

Most végeztem,de már dolgozni fogok viszont szeretnék a diákom hátuljára matricát.Hallottam olyat,hogy valaki beiratkozott egy okj-s képzésre ami (végül)nem indult és így lett neki azt nem tudom hogyan.A helyet nem szeretném mástól nem szeretném elvenni ezért nem szeretnék csak úgy beairatkozni valahova,hogy nem járok be max olyan helyre ahol van bőven hely...


Köszönöm a válaszokat! :)



2013. aug. 21. 22:26
 1/8 anonim ***** válasza:
De ha dolgozol, a munkáltató megtéríti egy részét az utazásodnak. Akkor mi szükség van a diákra?
2013. aug. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
én ugy tudom,h semmi kedvezményt nem kapok utazásra... :((
2013. aug. 21. 22:33
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha Budapesten belül laksz, akkor nem fog működni. Ez sajnos csak a közigazgatási határon túlról bejárók kiváltsága.
2013. aug. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha sokat utazol hosszabb utakra, ajánlom a Start Klub 50% kártyát, ez kb. 25 000 Forint egy évre, viszont féláron utazhatsz 2. osztályon, és közel 50% kedvezménnyel 1. osztályon. Gyakorlatilag olyan, mint a diákigazolvány + szombatonként egy utitársad is féláron utazhat, a kártya 25%-os nemzetközi kedvezményt is tartalmaz, és Budapesten belül a MÁV-Start vonataira jegyet sem kell váltani. Itt ki tudod számolni, hogy megéri-e: [link]
2013. aug. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Ne haragudj, de borzasztóan utálom az ilyen ingyenélőket. Beiratkoznál valami jó kis államilag támogatott OKJ-s képzésre, persze be sem járnál, miközben még fizeti az állam a bérleted utáni árkiegészítést is... Az én adómból, a mi adónkból. Sőt, ha dolgozni fogsz, a tiedből is. Nem, sem a szakképzéseket, sem a diákkedvezményt nem erre találták ki.


Persze ha nagyon sokat utazol, megéri neked egy nem támogatott képzésre befizetni és így jutni hozzá a diákkedvezményhez, ebbe már nemigen lehet belekötni, de kétlem, hogy megérné.

2013. aug. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

akik segítettek azoknak köszönöm! :) 4-es válaszoló:Köszönöm erről nem tudtam,de utána nézek.Tudnál esetleg többet írni erről a lehetőségről?


5-ös Válaszoló: NEM akarok ingyen élni,korrekt módon szeretnék matricához jutni mint írtam! Amiket írtál át sem gondoltam és amint írtam a helyet nem venném át mástól...Aúgy meg nem ismersz azt se tudod ki vagyok és miért kell a kedvezmény szóval tartsd meg magadnak a jóindulkatú kommentjeid...

2013. aug. 22. 21:10
 7/8 A kérdező kommentje:

5-ös:"A helyet nem szeretném mástól nem szeretném elvenni ezért nem szeretnék csak úgy beairatkozni valahova,hogy nem járok be max olyan helyre ahol van bőven hely..."


Érdemes lenne mégegyszer végig olvasni a fentebbi mondatom amúgy...


4-es Válaszoló: Sajnos nem utazok annyira sokat,vonatozni meg csak ritkán szoktam...

2013. aug. 22. 21:14
 8/8 anonim válasza:
Munka mellett nem nagyon van a diákkedvezmény-kivétel ha nem egyéni tanulmányi renddel mész pl. egyetemre nappali képzésben. Az egyébként nappali képzésesek kiváltsága. Levelező képzésen tesóm nem kapott kedvezményt. Barátom is végzett egyetemen, elment dolgozni, de nem jár neki semmi, van péntek-vasárnap 33%-os kedvezmény 26 éves korig. OKJ szerontem-mivel már van szakmád-pénzesen lesz csak
2013. aug. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!