Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Segitseg! A vonattal van...

Forcabarcaa kérdése:

Segitseg! A vonattal van problemam! Mennyi idom van leszallni?

Figyelt kérdés

Elnezest kerek a furcsa kerdesert, de nemreg koltoztem haza kulfoldrol a csaladommal, ahol vonatot nem hasznaltunk. Magyarorszagon, ugy nez ki most vonattal kell atjarnom az iskolaba, ami csak egy megallo. Az lenne a kerdesem, hogy van eleg idom le es felszallni a vonatra? Jegyet hogy vasaroljak?

Tobb dolgot megszeretnek tudni a vonatozasrol, mert felek tole.

Koszonom!


2013. aug. 26. 21:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nem kell félned semmitől, én is sokáig tartottam a vonatozástól, de mióta gyakran járok vonattal, rájöttem, hogy minden nagyon egyszerű.

Az elvira.hu oldalon tudod megnézni, hogy mikor járnak a vonatok, megnézheted pontosan, hogy hány órakor ér az adott megállóba. Mindig van idő le- és felszállni, emiatt nem kell aggódnod. A felszállás egyértelmű: a kalauz addig nem ad jelet a vonatnak a továbbindulásra, amíg valaki még épp felszáll. Leszállásnál pedig egyszerűen csak oda kell figyelned arra, mikor jön a megállód, esetleg mielőtt beér a vonat, már az ajtóhoz állhatsz, hogy ne kelljen kapkodni. Ha nem alszol el, és nem a megállás pillanatában kezdesz el pakolászni, akkor le fogsz tudni szállni.

Jegyet az állomásokon tudsz vásárolni, de vannak olyan állomások, ahol nincs pénztár/adott időben, amikor te utaznál, már zárva van a pénztár. Ebben az esetben a kalauztól vásárolhatsz a vonaton (de ha van működő pénztár a megállóban, ahol felszálltál, sokszor még akkor is vehetsz a kalauztól, nem szól rád).

2013. aug. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Egy percig szokott általában állni, ha nem kell várni a szembejövő vonatra. De a kalauz mindig figyeli van-e még utas a peronon, aki felszállásra vár, és addig nem adja meg a szabad indulási jelzést a vonat vezetőnek. Jegyet vagy bérletet az állomáson tudsz venni, ha nyitva van a pénztár, vagy a kalauztól. Ha véletlen megkérdezi miért nem vettél ahol felszálltál a pénztárnál mi csak azt szoktuk mondani hogy nem volt időnk vagy be volt zárva, ami gyakran megesik. De ha iskolába jársz mindenképp érdemesebb bérletet venned, mint mindennap jegyet. Amúgy nem kell félni a vonatozástól, én jobban szeretem mint a buszt, kevésbé zsúfolt. Habár a MÁV híres a késéseiről is.
2013. aug. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért ha van jegykiadás, és te a kalauztól kérsz jegyet, 2600 Ft pótdíj jár. Ne próbálkozz vele!
2013. aug. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 waland ***** válasza:
A pótdíj is kalauzfüggő, egyszer volt, hogy rohanva elcsíptem a vonatot. Odafutottam a kallerhoz még a peronon, mondtam, mi a helyzet, megkérdeztem tud-e jegyet adni, mire mondta, persze, száljak fel nyugodtan, megírta, aztán ment ki-ki a dolgára.
2013. aug. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy a szabály mást mond.

Szóval a szabályellenest ne terjesszétek.


Munkában meg nincs emberség, mert mindenki jól megütheti a bokáját, ha jószivűsködik.

Nem azért pótdíjaz, mert gonosz, hanem mert ez a munkája.

2013. aug. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Abszolút nincs félnivalód, a legnagyobb baj, ami megeshet, az a vonat késése :)


Leszállni mindig lesz időd, hiszen ahogyan azt már megírták, a kalauz az utascserét végig figyelemmel kell, hogy kísérje. De ha netán elalszol és nem szállsz le időben, akkor sincs nagy tragédia - kivéve, ha hülye fejjel leugrasz a vonatról.

2013. aug. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!