Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szemeszterbérlet (BKV)?

Szemeszterbérlet (BKV)?

Figyelt kérdés

Első kérdésem az lenne, hogy egyáltalán létezik-e még ilyen a BKV-nál? Ha igen, akkor lenne egy másik kérdésem is. Egyetemet kezdek szeptemberben, tehát még nincs felsőoktatási diákom, az ideigleneset szeptember közepén kapom meg - így is vehetek szemeszterre szóló bérletet? Van egy olyan érzésem, hogy nem, mivel nincs mivel igazolnom, hogy felsőoktatásban tanulok (mivel csak és kizárólag a diákigazolványt vagy ennek ideiglenes változatát fogadják el, így az első két hétben, vagy talán hosszabb ideig is, nem is tudnám használni..) Vajon így is megéri?


Köszönöm a válaszokat!



2013. aug. 26. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem a státuszod rendeződéséig nem éri meg a szemeszterbérletet használni, ez inkább a későbbi félévekben lesz jó, de akkor nagyon.
2013. aug. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 darujev ***** válasza:
Ideiglenes diákigazolvány nincs már egy ideje, csak egy sorszámos igazolás, egy A4es lap az alapvető adatokkal.. annak a kiállítása két hét lenne? Csak kérdezem, a ti oldalatokról nincs tapasztalatom, hogy hogyan működik a rendszer.
2013. aug. 27. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Darujev: ezt a papírt értettem "ideiglenes diák" alatt, csak mert azóta is ezt a kifejezést olvasni mindenhol (ilyen egyetemi tájékoztatókban). Egyébként úgy értettem ezeket a heteket, hogy alapvetően szeptember elsejétől kezdve még nincs hallgatói jogviszonyom, pár nappal később lehet nálunk egyáltalán beiratkozni. Utána pedig ennek az igazoló papírnak az igényelése is eltart egy ideig (legalább is én így tudom), mivel rengeteg embernek van erre szüksége, hatalmas sorban állások vannak érte... Ezért nem tudom, mikor lenne olyanom pontosan.


Akkor inkább hagyom ezt, és majd a későbbi félévekben :)

2013. aug. 27. 10:30
 4/4 anonim válasza:
Érvényes diákigazolvány száma kell hozzá, semmi több. Amit a középiskoládban (elvileg) kaptál, az október 31-ig jó. Semmi akadálya, hogy szemeszteres bérletet vegyél. Mire az állandó diákod elkészül (december-január előtt ne számíts rá), addig már úgyis jöhet a következő, arra majd ráírod annak a számát.
2013. szept. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!