Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Békéscsaba-Budapest vonalon...

A Békéscsaba-Budapest vonalon miért nem tudnak normális vonatot indítani? Szerintem elég forgalmas vonal hogy naponta 1-2 Stadler FLIRT vonat induljon.

Figyelt kérdés

Már rosszul vagyok ha utaznom kell Csabáról Pestre vonattal mert az innen induló IC vonatok egyszerűen hányinger szinten vannak.

Az ablakokon nem lehet kilátni olyan retkesek, az ülésen a műbőr ki van szakadva, az ablak alatti kis asztal le van törve. A húzat folyamatosan csapkodja az ajtót mivel nem lehet becsukni és egy csomó ablakot nem lehet felhúzni mert a "sínje" teli van tömve szeméttel. Ráadásul az első osztály sem különb. Tegnap első osztályra vettem jegyet mivel azt hittem hogy az jobb de nem. Rejtélyes foltok voltak az ülésen, az ablak ugyanolyan retkes volt, és ugyanúgy nem lehet felhúzni és a fülke ajtaja egy-egy fékezésnél mindig becsapódott ami mellesleg szintén tiszta retek volt.

Miért nem tudnak normális vonatot indítani Békéscsabáról Pestre? Szerintem elég forgalmas ahhoz hogy megérje...



2013. aug. 27. 11:26
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

A Flirt MÁV-Start által rendelt verziója tipikusan elővárosi vonat, IC-n tehát ne számíts rá, nagy távolságon úgyis kényelmetlen az ülése.


A gyorsvonati kocsik felújítási programja kapcsán viszont kerülhetnek hamarosan szebb kocsik Csaba felé is.

2013. aug. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Van ott IC kocsi is, felárért.
2013. aug. 27. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Abban igazad van, hogy nem éppen a legjobb kocsik járnak arra felé. A FLIRT ötlet nagy hülyeség, nem ilyen hosszú távra tervezték (Én már a Budapest-Győr viszonylatot is soknak találom), tipikus elővárosi vonat. Ha Csabáról azzal mennél fel Pestre, garantáltan nem éreznéd a segged, mivel véleményem szerint kényelmetlenek ezek a vonatok. Max 1 órát tudok a FLIRT-en ülve eltölteni. És ahogyan azt az előző is leírta, van IC. Azok azért már sokkal kényelmesebbek, halkabbak. És mióta bevezették a gyorsvonati pótjegyet nincs sok különbözet a 2 jegy között.
2013. aug. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én ha megyek fel Pestre akkor reggel indulok az EuroNight vonattal de az botrányos állapotú.

Ha később mennék InterCity vonattal az jobb állapotú lenne? Milyen felárra gondolsz? Az első osztályra?

2013. aug. 27. 21:17
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A reggeli EN vonat továbbít 2db román IC kocsit, valamint 4 db gyorsvonati kocsit. Ha ICre kéred a jegyed (180.-al több) akkor az IC kocsiban utazhatsz, az sokkal jobb állapotú. A felárat, gondolom az IC-re értette, mivel az IC re pót és helyjegyet kell venned. Az IC-k is így közlekednek.Továbbítanak 1-2 IC kocsi, amit felár (pót+helyjegy) ellenében vehetsz igénybe, és jópár gyorsvonati kocsit, amire csak Gyorsvonati pótjegy kell. Természetesen ezek a kocsik rosszabbak mint az IC kocsik.
2013. aug. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%

az ország keleti csücskeibe (mindegy hogy észak vagy dél) sajnos ilyen lepukkant vonatok járnak

a Bp-Záhony vonal is botrány, igaz ott legalább az IC-k kulturáltak (de kinek van ilyesmire pénze?)

a Flirt valóban nem a légkényelmesebb, de én személy szerint szívesebben utazom egy talán kevésbé kényelmes vonattal 300 km-t, mint egy lerobbant, retkes vonattal 5-öt

2013. aug. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Én már utaztam Bp-Eger vonalon vagy 2 órát FLIRT vonattal, úgyhogy szerintem tesznek rá, hogy csak elővárosi vonat. A kérdezőnek üzenem hogy az IC koci a szerelvény utolsó kocsija, odakérje a jegyet, jobb mint az első osztályon, és kultúrált, amikor meg kint 40 vok van nem sülsz meg, ha -20 akkor meg van normális fűtés.


Egyébként nem értem, h miért 1 IC kocsi van mostmár, régen majdnem mind az volt és egy sima kocsi pl a 6:18-as Ister Euroline-on és a többi ic-n. még konnektor is volt rajtuk és csak 260Ft-tal volt több a normális jegynél. A bp-Deb-Záhony vonalat meg abszolút nem értem: időben ugyanannyi mint a Bcs- Pest mégis többe kerül az IC pótjegy és szarabb is, sosem volt még konnektor sem a falakon, igaz némelyiken már van 3G, de csak korlátolt, videót nézni már nem tudsz, amitől esetleg elfelejtenéd hogy MÁV vonaton ülsz. Utazzunk Hyperlooppal 10 perc alatt pestre!:)

2013. szept. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!