Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Csak én tartom soknak a 450...

Csak én tartom soknak a 450 forintos buszjegyet ami Budapesten van?

Figyelt kérdés

Most kezdtem el dolgozni és az órabérem 1000 forint között mozog. Autóm nincs, de nevetségesnek tartom, hogy 5 megállóért oda-vissza tízért majd 900 forintot fizessek. Pont olyan helyen van (autópályán megy egy darabig a busz), amit nem tudok gyalog megközelíteni, így muszáj buszozni.

A bérlet 10,000 forint ha nincs diákod, ami egy kezdő nettó 100,000-es fizetés 10%-a. Ezt csak tömegközelekdésre nevetségesen soknak találom. Ha az ember akar egy edzőterem bérletet, az is 8,000-10,000 forint között van, és még nem fizettem bérleti díjat a lakásra, rezsit, kaját stb.


2013. szept. 1. 13:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A jegy 350 forint, de ettől függetlenül én is soknak tartom, mivel a nettó órabérem nincs 2 jegy ára...
2013. szept. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Ha autóval járnál vagy taxival akkor rájönnél, hogy nem annyira sok.


A közlekedés (a jármüvel fenntartása, müködtetése, a dolgozók fizetése, stb) nem ingyen van, a vállaltnak ezeket ki kell a jegyekböl termelnie.


Ha mindenki rendesen fizetne (nem bliccelnének annyian), akkor valószinüleg nem kerülne EGY jegy ennyibe.


Arról nem tehet a közlekedési vállalat, hogy te keveset keresel, arról neki nem lesz olcsóbb a busz vagy az üzemanyag.


Mellesleg az edzötermi bérlet - a te példád szerint - ugyannnyi, mint a buszbérlet, és azért ott sokkal kevesebb kiadása van az üzemeltetönek.

2013. szept. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az utazásra nem lehet költségtérítést kérni a munkaadótól?
2013. szept. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

a munkáltató a bérletnek fizeti a 86%-át, tehát te 1400 forintból megúsznád a bérletet.

de jobban jársz már akkor is, mert napi 900*11=9900, tehát 11 nap alatt van meg a bérlet ára, és bérlettel egész hónapba mehetsz 10000-ért.

2013. szept. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a 450 Ft a helyszínen váltott vonaljegy ára, az elővételesé csak 350 Ft. Nyilván azért, hogy ne mindenki a buszvezetőnél akarjon jegyet venni.


A te helyzetedben csak a bérlet nyújt jó megoldást, bliccelni nem éri meg a magas büntetés miatt (de lehet, hogy nem is tudsz, mert elsőajtózós a járat). Az azonban nem igaz, hogy ebből bármit is köteles, hogy álljon a munkaadód: az csak a helyközi bérletekre igaz.


Összességében egyébként nem hiszem, hogy nagyon elszállt árak ezek - inkább a fizetések azok, amik túl alacsonyak.

2013. szept. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem havi 10 ezer egy olyan tömegközlekedési hálózat korlátlan használatáért, amilyen Budapesten van, egyáltalán nem drága. Ha összeveted a távolsági közlekedéssel, ez a 10 ezer egy 5-10 km közötti járatra szóló bérletre elég, és ott akkor arra az egy járatra lehet ezt a bérletet használni, ha valaki városba jár be dolgozni, lehet ezen felül még vehet egy helyi bérletet is. És akkor arról nem is beszéltünk, hogy a fővárosban magasabbak a bérek.


Ha lenne vidéken egy olyan bérlet, amivel 30 km-es körben bármilyen tömegközlekedést használhatnék, és havi 10 ezerbe kerülne, akkor baromira örülnék, márpedig a Budapest bérlet ezt adja, csak éppen jóval sűrűbb hálózattal.

2013. szept. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Másrészt a 450-es buszjegyet sem sokallom, mert rengeteg helyen lehet kapni, tehát ritka, ha valaki sofőrnél kényszerül venni, a normál jegyár viszont olyan 280 lehetne, ha a bérlet olcsóságához viszonyítunk.
2013. szept. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1. Mivel nálunk vidéken 350Ft és mivel BP.-n az élet drágább nem csodálkozok. A vidéki fizetésekhez ez is elég rossz árban van.

2. Nem feltétlen kell edzőterembe járni. Ellehet járni biciklizni, futni. Ahhoz nem kell bérlet. És ha azzal jársz munkába akkor a BKV bérletet is megúszod. Nem olyan nagy táv az az 5 megálló biciklivel.

2013. szept. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!