Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Milyen vonatjegyek vannak?

Milyen vonatjegyek vannak?

Figyelt kérdés
Már nagyon régóta utaztam vonattal és az lenne a kérdésem, hogy milyen jegyet kell ahhoz kérni, hogy ne ilyen régi kabinos szerelvénybe ülhessek, hanem a normál székesbe. (de a 2. osztályra gondolok)

2013. szept. 1. 21:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Nem kell hozzá külön jegy. Veszel jegyet 2. osztályra (ezt nem is kell külön mondani), aztán ha termes kocsi is van a vonatban, akkor oda ülsz. Gyors- és sebesvonatra, illetve InterCity-vonatra pótjegy kell, de az egy másik sztori.
2013. szept. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem a problémát, a fülkésből is van jó kocsi, de a termesből is rossz. Honnan hova szeretnél utazni?
2013. szept. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem, mert amikor legutóbb utaztam akkor direkt egy ilyen vagonba ültem és akkor jött oda hozzám egy emberke, hogy elfoglaltam a helyét. Ezért gondoltam azt, hogy másmilyen jegy kell. Akkor ez hogy van? Kell helyet foglalni külön? A pótjegy az hogy működik? (mert én nem a startnál szállok fel, hanem egy későbbi megállónál)
2013. szept. 1. 21:55
 4/11 A kérdező kommentje:
2. kommentelő: Szeged-Kecskemét (oda-vissza) Azért néztem ki a székes kocsit, mert az sokkal modernebb meg felszereltebb, néhánynál még wifi is van.
2013. szept. 1. 21:56
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja, így már értem. Ebben az esetben nem azért jobb a termes kocsi, mert termes az elrendezése, hanem mert az InterCity minőségű, a többi pedig csak gyorsvonati. A Budapest - Szeged vonalon egyesítve van az InterCity és a gyorsvonat, tehát egy járatban négy különböző árú és minőségű kocsi van (gyorsvonati 1. és 2. osztály, valamint IC 1. és 2. osztály). A leírtak alapján Te az IC 2. osztályú kocsira gondolsz, ha itt szeretnél utazni, akkor a jegyed mellé gyorsvonati pótjegy helyett IC pót- és helyjegyet kérjél (ez kb. 120-300 Forinttal lesz drágább)


A szegedin a gyorsvonati részen 2. osztályon ilyen kocsik vannak: [link] és [link]


Az IC kocsik pedig így néznek ki:

[link]


Ha szeretnéd, az 1. osztályon előforduló típusokról is mutatok képet :) Tehát a lényeg, hogy a gyorsvonati és az IC kocsik között is van fülkés és termes is, de az IC jobb, mint a gyors.

2013. szept. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

Van olyan járat ahol helylyegy váltHATÓ! te nem váltottál,az illető meg igen,igy ülhettél te az ő helyén.

Vagy a vonatra nemzetközi forgalomban kötelező a helylyegy,de te mondjuk csak Pesttől Győrig mentél,akkor nem kellett helylyegy neked,de ő meg Pesttől Bécsig ment,neki kötelező,de az előre foglalt üléseket jelölni szokták.

2013. szept. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
#6: a Szeged - Kecskemét viszonylatból egyértelmű, hogy az egyesített IC + gyors vonatokról van szó, nem a nemzetközi helyjegyes történet :) Egyébként ma már alig van olyan vonat, amire csak nemzetközi útra adnak helyjegyet, már a Railjetekre is pót- és helyjegyet adnak, ha Győrig mész, akkor is (nemzetközi forgalomban pedig fakultatív helybiztosítással járnak)
2013. szept. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Általánosságban irtam,mivel én ezeken a vonalakon utazok ahol nemzetközi is lehet...meg a kérdést olvastam csak,és ott nem irja melyik viszonylat.
2013. szept. 4. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
és ha meg van a helyjegy, akkor azt honnan fogom tudni, hogy melyik kocsin kell keresni?
2013. szept. 6. 16:50
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Rá van írva a kocsi száma a helyjegyre. Ezt a számot a vagon ajtaján is megtalálod, így be tudod azonosítani, melyik kocsiba kell szállnod, ott meg már csak meglesz az ülőhely.
2013. szept. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!