Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy működik ez az új jegyvásá...

Hogy működik ez az új jegyvásárlási rendszer a HÉV-en?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk Ráckevétől Szent István utcáig szeretnék bérletet venni,akkor két bérletet kell vennem?Egyet Milleniumtelepig,egyet meg utána a Szent István utcáig? És miért van az,hogy ha olyan helyen szállok fel,és olyan helyen szállok le,ahol nincs jegypénztár,viszont belelóg Budapest közigazgatási területébe( ahol ugye a HÉV-en nem adhatnak jegyet),miért büntetnek meg?Ha nincs jegypénztár miért nem vehetek a HÉV-en?!
2013. szept. 1. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Alap esetben ha a felszállás helyén nincs jegykiadás, akkor a vonaton pótdíj (büntetés) nélkül válthatod meg a jegyedet. A HÉV vonalakon a vonatok Budapesten belül KN (Kalauz Nélkül) jelzéssel közlekednek, ami azt jelenti, hogy csak érvényes jeggyel lehet felszállni. Plusz a Fővároson belül helyi díjszabás van, tehát nem a km övezetes vasúti jegyet kell venni, hanem az egységáras vonaljegyet, és pl.: 50%/90% kedvezmény sincs a Budapesten belüli szakaszon.


Ha a Ráckeve - Szent István utca viszonylatra szeretnél bérletet venni, akkor kell egy Budapest bérlet (ez a városon belül az összes BKK és a legtöbb MÁV-Start valamint Volán járatra jó, nem csak a HÉV vonalra). Plusz kell mellé a Budapest-Millenniumtelep - Ráckeve szakaszta egy 30 km-es bérletet, ennek árát itt találod meg: [link] (a 2. osztályú változatból a 30 km-es sort kell nézni, a dolgozó és a tanuló bérlet ára is itt van. A HÉV vonalak nem a MÁV-nál vannak, de az árak ugyanazok, ezért linkeltem be ezt)

2013. szept. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Csak nem te vagy Koncz János?

Ha igen, ha nem, kérlek, ne zavard össze.


A BKK hév járataira a Budapesti szakaszra vonaljegy, vagy Budapest-bérlet kell, a közigazgatási (város) határon túlira pedig az utolsó Budapesti megállótól kell hév-kiegészítőbérletet venned.


Hol, hogyan: Budapesten kívül, ha a van jegykiadás (pénztár nyitva) akkor ott, ha nincs, akkor a héven a kalauztól vehetsz jegyet, bérletet.


A Budapesti szakszon jegy, vagy bérlet nélkül nem utazhatsz. Mindenképp legyen nálad jegy vagy bérlet!

Ha nincs pénztár, keress valami megoldást, mert különben a Budapesti szakaszon az ellenőrök megbüntetnek!


Kiegészítés: A budapesti szakaszon nincs kalauz, ellenőr van. Budapesten kívül kalauzokok teljesítenek szolgálatot a héven.


Jegyek, bérletek:

- Vonaljegy: (budapesti szakaszra, egy útra):

[link]

- Átszállójegy (olyan, mint a vonaljegy, csak átszállhatsz vele még egy járatra):

[link]

- Budapest-bérlet (bérlet a budapesti szakaszra):

[link]

- Budapest-bérlet közoktatásban tanulóknak (Budapest-bérlet közép- és általános iskolásoknak):

[link]

- Budapest-bérlet felsőoktatásban tanulóknak (Budapest-bérlet egyetemistáknak, főiskolásoknak):

[link]


- Kiegészítő hév-menetjegy (hév-kiegészítőjegy a Budapesten túli szakaszra, az ára távolságfüggő (erről a díjkategória-táblázatban olvashatsz)):

[link]

- Kiegészítő hév-menetjegy 50% kedvezménnyel ("diák" hév-kiegészítőjegy):

[link]

- Hév-bérlet (hév-bérlet a Budapesten túli szakaszra):

[link]

- Hév-bérlet 90%-os kedvezménnyel ("diák" hév-bérlet, a Budapesten túli szakaszra):

[link]


Hol, mikor:

[link]


Infó (vége érdekes):

[link]

2013. szept. 1. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A hév-bérletek ára is távolságfüggő (a díjkategória-táblázat segít itt is).
2013. szept. 1. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hatvanas, az első válaszoló is tök ugyanazt írta le, mint te... Budapest-bérlet a Millenniumtelep-Szt. István utca szakaszra, kiegészítő HÉV-bérlet a Ráckeve-Milla szakaszra.
2013. szept. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#2: első vagyok, nem ismerem a lírt személyt


Viszont én is pontosan ugyanazt írtam, mint Te, csak kicsit máshogy fogalmazva, de a lényeg ugyanaz (Budapesten belül mindenképp kell érvényes jegy, bérletből meg kettő kell). A BKK honlapján nem találtam a jegyárakat, azért linkeltem be a MÁV-tól, de mint ahogyan írtam is, a vasúti jegyek és bérletek ára mindenütt megegyezik, mert ezt a minisztérium központilag határozza meg. Ezért pontosan ugyanannyiba kerül a BKK HÉV vonalon egy 30 km-es bérlet, mint a MÁV-Start vonalon...

2013. szept. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2013. okt. 26. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!