Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha tudom, hogy gyalogosként a...

Ha tudom, hogy gyalogosként a zebrán elsőbbségem van, körülnézek, nem jön semmi, és elindulok, de jön egy busz, ami nem tud időben megállni és emiatt elüt, akkor ki lenne a hibás?

Figyelt kérdés
2013. szept. 9. 18:30
 1/7 anonim válasza:
A buszos lenne a hibás.
2013. szept. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Dörmögő ***** válasza:
66%
A buszos lenne a hibás. De ez téged már nagy valószínűséggel nem vigasztalna. Mondjuk nem értem a kérdésben a "körülnézek, nem jön semmi, és elindulok, de jön egy busz" szituációt. Elsősorban a buszosnak úgy kell megközelíteni a kijelölt gyalogátkelő helyet hogy bármi történik akkor is meg tudjon állni. De mint tudjuk sok közlekedő nem áll meg a zebránál, így mindig körültekintően kell lelépni a zebrára. (ugyebár annak van elsőbbsége akinek megadják)
2013. szept. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

A kérdés kitalálója a hibás.

"Nem jön semmi" és "de jön egy busz".

Ez egyszerre nem történhet meg. Vagy-vagy. Ha nem jön semmi, az azt jelenti hogy nem jön semmi. A buszok pedig nem szoktak csak úgy a földből kinőni nagy hirtelen, nem szoktak lakott területen a megengedett sebességnél gyorsabban menni. A fent vázolt szituáció emiatt nem állhat elő. Magyarul, a kérdés nem létező szituációra vonaktozott.

2013. szept. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Lehet, hogy hiába "néz körül" valaki, de mégsem LÁT!

És amikor hirtelen kiszédül az úttestre, bizony még a sofőrt fogják lecsukni!

Megesett, hogy egy velem azonos irányba haladó gyalogos a zebrához érve, hirtelen derékszögbe bekanyarodva lelép, és még neki állt feljebb!

Ennél már csak az az idegesítőbb, amikor előttem 100-150 méterre lévő gyalogos (fiatal és fürge) simán át tudna menni a zebrán, hogy nekem ne kelljen a 2 tonnával megállni, de megvárja míg odaérek, megállok, és csak akkor indul el, hiába intek vagy villogok neki előtte.

-

Aztán amikor elindul előttem "időben" egy csoport gyalog, de egy ottmarad, és vár...

2013. szept. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jajj négyeske, hogy oda ne rohanjak!


Fájt megállni a két tonnácskával? Nem tudtál újra nekilódulni? Érdekes, nekem bőven 7,5 felett is szokott sikerülni... Gratulálok a szemléletedhez. A gyalogost nem véletlenül védik kiemelten a szabályok, ezt hivatásosként igazán illett volna már felismerned.

2013. szept. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem erről van szó!

De 7 és féllel igazán tudhatnád milyen amikor sok helyen egymás után vannak a zebrák lámpa nélkül, és nem tudod, hogy gázt adj vagy fékezz, hisz ha folyamatosan szállingóznak a pillanat alatt megtorpanni tudó pehelysúlyú

gyalogok, szinte csak akkor mehetsz át, ha elengednek!

Nyilván nekik van előnyük, nem vitatom, de azért ők is közlekedhetnének érzékkel!

2013. szept. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én például mielőtt megközelítem a zebrát gyalogosan, előre felmérem a helyzetet egy szempillantás alatt, és ha látom, hogy jön valaki, (pláne egy 7.5 tonnás) megvárom míg elhalad, és csak ezután mutatom áthaladási szándékom, nehogy még hirtelen miattam fékezzen, sőt egy marha megtolja hátulról...

Mindenkinek át kéne éreznie a másik fél helyzetét.

Nekem 3 másodperc elengedni, viszont az azbesztport és kipufogógázt mind beszippantjuk pláne 7 és fél tonna mozgatása miatt..

2013. szept. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!