Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Wikipédia szerkesztői...

A Wikipédia szerkesztői honnan szedik azt az információt, hogy X és Y helyszín között közlekedő buszjárat az hányas számú járat?

Figyelt kérdés

Például honnan vették azokat az információkat, hogy ezek hányas számú buszjáratok? Hol lehet ezt PONTOSAN megnézni?

[link]

[link]

[link]

[link]


A felsorolt autóbuszjáratok csak PÉLDÁK.



2013. szept. 23. 19:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, vannak hivatalos menetrendek, és onnan nézik ki.

A menmetrendeket és egyebeket nem kell feltenni mindig itt a Gyakorin. Meg is lehet találni kb. mindennek a menetrendjét a neten.

2013. szept. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hallottál már arról, hogy a Wikipédia szabadon szerkeszthető?

Bárki (értsd: még te is) szerkesztheti, vagy létrehozhat szócikket! A buszjáratokhoz ezért még menetrend se kell, elég ha a szócikk írója pl. közlekedik vele, vagy épp vezeti azt!

:D

2013. szept. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A Wikipediát épp a szabad szerkeszthetőség miatt NE tekintsd megbízható, hivatalos forrásnak - csak kiindulási alapnak. Jó esetben van pl. link a lap alján, ami alapján visszakereshetők az információk.

Jelen esetben a járatokat üzemeltető Alba Volán oldala lesz a nyerö: www.albavolan.hu

2013. szept. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1

Tudom, de ott csak a járatszámokat írja.


#2 és #3

Ti meg miről beszéltek? :O Ki beszélt itt menetrendekről?

2013. szept. 25. 21:57
 5/7 anonim ***** válasza:

Nézzél már utána, basszus kulcs!

[link]


Ezt az albavolan.hu-n a menetrendek fül menetrendi helyi menüponton találtam. Ügyi vagyok, mi?

2013. szept. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De nekem nem Székesfehérvárra vonatkozóan kellenek az adatok, hanem általánosságban.
2013. szept. 27. 15:46
 7/7 anonim ***** válasza:
A közlekedési cégek oldalait nézegesd!
2013. szept. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!