Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapestről-Szigetszentmiklósr...

Budapestről-Szigetszentmiklósra vonattal el lehet jutni?

Figyelt kérdés
Mennyi a teljesárú menetjegy oda? Ha nem Pestről akkor honnan tudok vonattal eljutni Szigetszentmiklósra?

2013. szept. 28. 20:51
 1/10 anonim ***** válasza:
2013. szept. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Budapestről HÉV-vel is el tudsz jutni, a Közvágóhídtól. A jegy 250 Ft, ha van Budapest-bérleted.

Menetrendet a bkk.hu oldalon találsz.

[link]

2013. szept. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%
Szigetszentmiklósra nem megy vonat, de megy H7-es hév, ha leírod honnan indulsz Pestről, vagy esetleg merről jössz, akkor adok útvonalat :D
2013. szept. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hogyne lehetne? HÉV-vel, az is vonat. 2 perc alatt minden infót megtalálnál a neten, de most rendes leszek, és segítek:

Tehát, a 6-os HÉV-et kell igénybe venned, ami a Közvágóhídról indul.

A fővároson belüli szakaszra vonaljegyet kell lyukasztanod, ha nincs bérleted (elővételben 350 Ft).

Az elővárosi szakaszra kiegészítő jegyet kell váltanod, a végállomáson, indulás előtt ezt megveheted. Szsztmiklós megállóhelyei több díjkategóriában vannak, itt egy táblázat: [link]

Tehát az útiköltséged odafele 600-660 Ft lesz.

Menetrend: [link]

Örvendtem!:-)

2013. szept. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A hév vasútnak számít. Ezért van az összes szintbeli közúti kereszteződés vasútnál szokásos jelzőberendezéssel biztosítva. Ha jobban megfigyeled a vezetőnek szóló jelzők is mind vasúti jelzők, nem olyanok mint amit Pesten látsz a villamosoknál.
2013. szept. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
29%

"Én tudom jobban", mi?:P

A 7-es a csepeli HÉV, és igenis vonatnak minősülnek a HÉV-ek, a kedves kérdezőnek pedig még mindig a 6-osra kell felszállni.

2013. szept. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
29%
Jobbantudom: Helyi Érdekű Vasút... mond neked ez valamit? És most fejtsd ki légy szíves, hogy a HÉV miért nem vasút.
2013. szept. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokkat :D
2013. szept. 28. 21:31
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

Elírtam tényleg 6-os.


És nem vagyok hülye, de gondolom a kérdező célja az hogy eljusson Szigetszentmiklósra. És az emberek 90%-a "vonat" alatt a MÁV-os nagyvasutat érti, és az ELVIRÁN-n fog keresgélni, ahol nem fogja találni mert a HÉV menetrendek a BKK oldalán lesznek fent.

2013. szept. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
De persze sokkal egyszerűbb feleslegesen vitázni.
2013. szept. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!