Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A budapesti 1-es villamos...

A budapesti 1-es villamos menetideje a felújítás megkezdése előtt 42 perc volt (Bécsi út - Közvágóhíd). A felújítás után ez várhatóan mennyire fog lecsökkenni? 30 perc? Olvastam, hogy néhány helyen az 50-60 km/h-s sebességet is engedélyezik majd.

Figyelt kérdés
2013. szept. 28. 23:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem lesz ilyen drasztikus csökkenés, csak pár perc.

50-60 eddig is engedélyezve volt, kb úgy 4 éve még bőven voltak olyan szakaszok ahol döngethetett ennyivel. Nem lesz eszméletlen változás, csak a 20 km/ó-s döcögések tűnnek el.

2013. szept. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A legújabb szakaszon most is megy 50-nel. Ott nem kellemetlen.


Igen, csak pár perces változás lesz, és engem meglep, mivel ha 10-20 helyett 50nel mehetnek majd? :D

De legalább nem fog rezegni, remegni... :D

2013. szept. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem csak a pálya újul meg a vonal kb. felén, de a lámpahangolást is villamosbarátabbá teszik. Így kb. 5 perc is összejöhet a vonal mai szakaszán. A hosszabb útvonal miatt persze a fordulóidő nőni fog és a járatsűrűséget is emelni kell a betétjárat megszüntetésével, így az összesített járműigény nőni fog.
2013. szept. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Teljes megszűnik a betétjárat? Én mindig arra gondoltam, amikor eszembe jutott, hogy biztos a mostani végállomás lesz a betétjárat végállomása.


Ugye a legújabb szakaszon is lesznek lámpahangolások?

Kőbányai Óbuda irányába, Vajda Péter Népliget irányába szörnyű, hogy csak két példát említsek.


Bocsánat a beleOFF-olásért. Báár ez nem OFF :D

2013. szept. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ahoj!


Lényeges változás nem lesz, ahogy kiderült, a lámpaprogramok nem javultak, a FUTÁR-ral ígért programmódosítás nem jött be, ahol belenyúltak, ott csak rosszabb lett, mint volt. A váltókon és keresztezéseken másodperceket jelentő sebességnövekedések vannak, így igazából nem várható érzékelhető menetrendjavulás, kb. ha a 6-8 évvel ezelőtti színvonalra vissza lehet állni, az már öröm lesz. Korábban az Árpád-hídon nem volt ritka, hogy 80-al jöttek a villamosok, nem tudom, hogy a mostani helyzet fejlődés vagy sem ennek tükrében.


Minden esetre csodát nem lehet várni egy olyan felújítástól, aminek a legnagyobb része arra ment el, hogy megállókat építgettek, füvesítették a pályát, de jelentős részeken (Stadion - Közvágóhíd) a megállókon kívül a pályához lényegében nem nyúltak, se szabályozás, aláverés, rostálás, síncsere. Kétséges öröm ez a beruházás csak úgy, mint a 3-as villamosra elszórt pénzek.

2014. nov. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A mostani menetrend szerint 37 perc alatt teszi meg a Bécsi út - Közvágóhíd útvonalat, szóval valóban keveset csökkent a menetidő a felújítással. Az Árpád hídon például viszonylag lassan közlekedik, annak ellenére, hogy ott tényleg repeszthetne akár 60 km/h felett is!
2014. nov. 24. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!