Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vonatpótló autóbusznak muszáj...

Vonatpótló autóbusznak muszáj a vasúti pályát követni?

Figyelt kérdés
Tehát minden megállónál megáll, ahol eddig közlekedett a vonat?
2013. okt. 13. 19:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen. Mivel a vonatot tolja érdekes lenne, ha nem annak a megállási helyeit követné...
2013. okt. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*pótolja
2013. okt. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
58%

"Mivel a vonatot tolja..."

Nem tudom, mifelénk a vonatpótló autóbusz nem szokta tolni a vonatot. Egyébként a vonatpótló autóbusz útvonala nem feltétlenül követi a vasúti pályát: vannak helyek, ahol a közút más vonalvezetésű. Viszont amennyire a lehetőségek engedik, minden vasúti állomást és megállóhelyet érint. Ez azért van, mert a busz a vonatot pótolja, tehát a vasútállomások között teremt összeköttetést. De akadnak kivételek. Például mikor a 100c vonalon vonatpótlás van, a buszok nem zötyögnek el a füzesbokori megállóhelyig, hanem a 38-as út füzesbokori bekötőútjánál állnak meg. Meg biztos van még más ilyen is, de én erről tudok, mert ezt láttam már jó párszor.

2013. okt. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 mantis religiosa ***** válasza:

Igen is, meg nem is.


Igen, minden olyan helyen ahol megáll a vonat, lehetővé kell tenni az utasok eljutását oda.


Nem mindig egy autóbusz megy végig. Mifelénk volt olyan, hogy a vonat útvonala A, B, és C, állomások. De ezek közúton ezek három eltérő irányba vannak. Így indult három autóbusz, az egyik A-ba, a másik B-be, a harmadik C-be vitte az utasokat.


Mindig érdeklődj, ha vonatpótló-busszal is kell utaznod, nehogy meglepetés érjen. Ja! És az átszállások miatt, szinte mindig van néhány perc késés, ezt számold bele!

2013. okt. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Feltételezem elgépelésre nem is gondoltál, amikor megfogalmaztad az okos beszólásod...
2013. okt. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 mantis religiosa ***** válasza:
ahol a vonat
2013. okt. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ahova én utazom földút van és nem is lehet a megállót műúton megközelíteni. Ezért kérdeztem.
2013. okt. 13. 20:57
 8/9 mantis religiosa ***** válasza:
Abban az esetben a legközelebbi közúti buszmegállónál fog megállni.
2013. okt. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Így van, földútra csak a legeslegritkább esetben hajt rá vonatpótló busz. De a vágányzári hirdetményekből úgyis kiderül , melyik közeli megállóban áll meg a busz.
2013. okt. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!