Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy működnek a MÁV jegykiadó...

Hogy működnek a MÁV jegykiadó automatái? Hogy kell jegyet venni rajta?

Figyelt kérdés

Leírná valaki a lépéseket?


És az érdekelne még, hogy tud visszaadni a gép, vagy pont annyi pénzt kell bedobni, amennyi a jegy ára?


+1: Szokott elnyelni pénzt??? Aki régóta használ ilyet, mit tapasztalt?



2013. okt. 19. 00:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A gép mindent leìr. De úticél, kedvezmény mértéke, majd pénz bedob, jegy elvesz, visszajáró, és kész is. Nem kell programozói végzettség. A pénzt néha elnyeli, és a nyugatiban ma este 5ből 2 működött csak....
2013. okt. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
De csak belföldre lehet jegyet venni (ugye)?
2013. okt. 19. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem elnyelte egyszer a pénzem, többet nem fogom használni.
2013. okt. 19. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Igencsak intuitív, nem lesz gondod vele. Több típus van, az alapkoncepció az, hogy meg kell adnod a célállomást vagy listàból választva, vagycaz ajtómatán feltüntetett kóddak. Utána a kedvezményeket kell kiválasztani. Egyes újabb automaták konkrét vonatra ajánlják a jegyet, de ez nem minden esetben jelent vonathoz kötöttséget.


Pénzt elnyelni egészen ritkán szoktak tapasztalataim szerint, és olyankor egy idő után visszatérítik (egész európai, mi?). De ha kártyával fizetsz, nem lesz ilyen problémád.

2013. okt. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2013. okt. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A pénzt egy idő után visszatérítik ??

És hogyan ?

Csak mert én a múltkor akartam venni egy jegyet,raktam bele papír és fémpénzt is és a gép meghalt, a végén a papírpénzem kijött belőle, a fémpénzem meg elnyelte (azt hiszem, 400 ft-ot) , a vonatot is majdnem lekéstem.


Megkérdezhetem, hogy adná vissza bárki a pénzem, mikor azt sem tudják ki vagyok ?

A MÁV nekem egyébként se térített még meg szinte soha semmit, több tucatnyi nagy késése volt már az IC-knek az elmúlt években, majdnem mnidig volt valami kifogásuk, hogy miért si nem fogadják el a panaszomat és nem adják vissza a pénzem..

2013. okt. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Monorierdőről van szó, állítólag nemrég szerelték fel, szóval a legújabb fajta lehet. Jövő héten utazom, és nem lesz sok időm felszállás előtt, és eléggé aggódok, hogy nem sikerül a vásárlás, mert utálom az ilyen pénznyelő automatákat.


Jobb lenne a kalauztól megvenni, ahogy régen, csak gondolom most, hogy van az automata, a kalauz büntetne ugye??? Na ezt nem szeretném, hisz nem célom lógni, csak utálom az auto...

Vagy adnak ki vonaton jegyet az automata megléte mellett is bünti nélkül?


5#-ös köszi a linket! Kicsit megnyugtató, bár...


Azt írják, hogy max. 1500-ig ad vissza a gép! Szóval ha nagyobb címlet van csak, akkor szívás...?



És a ha bankkártyával fizetnék,

2013. okt. 19. 22:42
 8/11 A kérdező kommentje:

A bankkártyás fizetés mennyire biztonságos?

PIN-kódot kérnek pl?

És van valami plusz költség, ha kártyával fizetek?

2013. okt. 19. 22:43
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha elnyeli a pénzt, akkor van egy hibabejelentő szám, amit fel kell hívni. Ez általában az automatán rajta van.
2013. okt. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Monorierdőn új automata van az általam linkelt oldal szerint.

Mivel új, kisebb valószínűséggel nyeli el a pénzed.

A többi kérdésre meg az oldal ad választ. OLVASSÁL, B+!

2013. okt. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!