Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi történik olyankor, amikor...

Mi történik olyankor, amikor hirtelen megáll a metró?

Figyelt kérdés
Szóval, aki közlekedik metróval (M3) annak feltűnhetett már, hogy csomószor megy a metró az alagútban, és egyszer csak satufékkel megáll úgy, hogy mindenki kapaszkodik az életéért. Ez az állás általában 10-15 másodpercig tart, majd megyünk tovább. A másik amire kíváncsi lennék, hogy ez a satuzós megállás miért szokott néha egy-egy megállóban is előfordulni? Ott is lassulunk, aztán satu, persze nem ott ahol meg kéne, hogy álljunk, ezért utána még előbbre kell menni +10 métert.

2013. okt. 20. 20:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az aVR (Automatikus Vonatvezető Rendszer) bitonsági okokból csinálja.

Hogy miért? Az ok általában az, hogy elveszti a jelet, ami alapján irányítja a vonatot.

(Amióta korlátozták a sebességet a metrókat újra a motorkocsi-vezetők vezetik, de a vonatokra 8metrókra) szerelt AVR továbbra is működik, figyeli a metróvezetők munkáját. Ha baj van (vagy ő veszít jelet) közbelép.

2013. okt. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Helyesírási hibák, elütések:


AVR; biztonsági; sebességet, a; 8 helyett (; közbelép után ).


Bocsáss meg értük, de fáradt vagyok, nehezen írok már.

2013. okt. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
Jaja, jól írta az előző, időnként túl buzgó a "hullapótló"...
2013. okt. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A vonatokat egy automatika vezeti, vagy ennek felügyelete alatt a vonatvezető. Az automatika a pálya felől kapja a jeleket, ezekből ki tudja számítani, hogy gyorsítani vagy lassítani kell. Node néha műszaki okokból vagy szennyeződés miatt elvész a jel. Ez esetben tanácstalanná válik a rendszer és a legbiztosabb módszert választja: megállítja a vonatot.
2013. okt. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mostanában mintha egyre gyakrabban lenne egyébként ez a jel vesztés, legalább is én még nem jutottam úgy haza egy nap, hogy vagy odafele, vagy visszafele ne lett volna egy-egy ilyen fékezés.

Köszönöm a válaszokat, ment a +.

2013. okt. 21. 00:51
 6/7 anonim válasza:

Ó, ha megáll, azt már észre se veszem. Engem a hangja ijeszt. Néha már várom, mikor robban?

De a Number 1 az volt, amikor leállt és a villany is lekapcsolt pár másodpercre.

Amúgy alattatok szakadt már be ülés? Vagy csak én vagyok ilyen szerencsés?

2013. nov. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Arra gondolsz, amikor gyanútlanul üldögélsz, és egyszer csak lejjebb megy 1-2cm-t az egész? Ez teljesen normális. Úgy lettek tervezve ezek a kocsik, hogy ha egyszer nem a fékezések miatt kell kapaszkodnod, és nem fuldokolsz a füstben, akkor békésen üldögélve is legyen valami "akció". :P
2013. nov. 30. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!