Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Fel nem használt gyorsvonati...

Fel nem használt gyorsvonati pótjegyet vissza lehet váltani?

Figyelt kérdés
Sajnos előre megvettem a tervezett hazautamra a pótjegyet, de nem aznap jöttem, így megmaradt a pótjegyem, ugyanis másikat kellett venni, mivel sajnos a jegyárus ugyérzem nem értette mit szerettem volna kérdezni tőle.. Azt a választ kaptam, hogy lejárt a jegy, már nem lehet felhasználni, amit eddig is tudtam, viszont visszaváltani? vagy későbbi időpontra szóló jegyre ki lehet cserélni? Sajnos amelyik napra szólt a jegy, aznap nem tudtam elmenni elintézni hogy más napon szeretnék hazajönni. Elég szánalmas egy megoldás a máv részéről ez a pótjegyes marhaság.

2013. okt. 25. 00:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Semmi nem lesz belőle! Nagyon okosan meg van csinálva az egész, elmondom mi mit kaptunk amikor vissza akartuk téríttetni az ic pótjegyet.

Előre megvettük a jegyeket. Két vonaton utaztunk aznap, nem volt közvetlen csatlakozás. Menetközben lerohadt a mozdony. Másfél órás késéssel értünk be pest nyugatiba, ezért lekéstük a vonatot ami a keletiből indult, persze a jegyet előre megvettük.

Amikor nagyon nagy fejjel odamentünk az információhoz, közölték, hogy az ic pótjegy 25% át adják vissza (ami 260 ft kb) majd egy hónap múlva postán, a másikat pedig felejtsük el, mert nem közvetlen csatlakozással utaztunk. Szóval nem keletibe-keletiből, hanem nyugatiba-keletiből indultunk.

Ennyi. Megmagyarázzák, kibújnak a felelősség alól.

Szerencse, hogy az a pótjegy csak pár száz forint, ami ugyancsak egy baromság ezekre a folyton késő, lerohadó szutykokra. Szóval ennyi a véleményem az egészről.

2013. okt. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyébként a kérdésedre válaszolva utazás előtt egy órával válthattad volna vissza teljes egészében, én úgy tudom. Most már semmit nem tudsz csinálni vele.
2013. okt. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Pótjegyet csak az érvényesség kezdete előtt tudsz visszaváltani.


Egyébként ne a MÁV-ot szidd emiatt, hanem a minisztériumot, ahol kimondták: jegyáremelést nem vállalnak, csak bújtatott formában, pótjegyként. Ami kizárólag kellemetlenséggel jár: nem tudod a jeggyel ellentétben utólag is visszaváltani, Budapest-bérletesként, nyugdíjasként lehet sorbanállni (nem mintha utóbbiaktól nem vonnám meg mindenhol a teljesen ingyenes utazást), késett személyvonat helyett nem ugorhatsz fel a gyorsvonatra, olykor pedig 100%-ig azonos szolgáltatásért fizetsz hol többet, hol kevesebbet, attól függően, hogy Pestről indult a vonat vagy csak Ceglédről. Ráadásul ha csak egy megállót mész, helyi utazáskor, akkor is fizeted a pótjegyet, ami arànytalanul megdobja az árat.


Tessék tehát jövő tavasszal meggondolni, hova is kerüljön az az X.

2013. okt. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!