Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szegeden mely buszok állnak...

Szegeden mely buszok állnak meg a Mars teret érintve a Bálint Sándor utcán?

Figyelt kérdés

A Dugonics András /Bálint Sándor u. 14 sz./Piarista Gimnáziumba szeretnék eljutni a Mars térről.(nem szegedi vagyok.)

Mely buszok mennek arra, illetve hogyan lehet a legegyszerűbben eljutni oda?


Ha valaki tudna olyan linket küldeni, ahol van egy olyan lehetőség, hogy beütöm a kiinduló ponthoz a Mars teret és a végállomáshoz a Bálint Sándor utcát, annak is örülnék.

Kerestem a neten, de nem találtam, csak városok közti közlekedést.


2013. okt. 27. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:

A következő 3 weboldalt kell kombinálnod:


tiszavolan.hu (buszok)

szkt.hu (villamosok, trolik)

maps.google.hu (hogy megnézhesd, melyik megálló van a legközelebb a sulihoz)


Az első alkalommal megcsinálom helyetted :D


Szóval a suli az un. Nagytesco mögött van. Busszal közvetlenül nem nagyon tudsz a közelébe jutni, az átszállást meg még nehezebb elmagyarázni, villamossal közvetlenül odajutsz.

Megpróbálom elmondani, remélem sikerül. Szóval ha leszálltál a Mars téren a buszodról, akkor menj ki a körútra. Meg fogod ismerni, 2x3 sávos nagy út. Ha a másik irányba indultál el, az a piacra vezet, ha árusokat látsz az nem jó, hátraarc :)

Szóval kiértél a körútra. Ott ha megállsz úgy, hogy a hátad mögött van a buszállomás, akkor BALRA kell elindulni, és elmenni a legközelebbi LÁMPÁS kereszteződésig. Ha ide elértél, akkor már látnod kell a síneket keresztben az út közepén. A sarkon BALRA kell fordulni, majd kb 100 m múlva elérsz egy kereszteződéshez. Ekkor jobbra már látod a villamosmegállót. Lesz ott egy zebra, azon értelemszerűen átmész a megállóhoz. A tőled távolabbiba kell beállnod. Itt megvárod a KETTES villamost, az elejére célállomásként az "Európa Park"-nak kell kiírva lennie (ha "Személy Pu." van ráírva, akkor rossz oldalon állsz, menj át a másik megállóba). Leszállni a "Rókusi II. sz. Általános Iskola"-nál kell.

Ha leszálltál nézz körül, meg fogod látni a Tesco-t. Arrafelé tarts, át kell menni a nagy úton ami előtted van. Ha átértél, menj el a Tesco mellett, menj mögé, és már látod is az iskolát.

Visszafelé ugyanígy tudsz menni, értelemszerűen nem abba a villamosmegállóba kell beállni, ahol leszálltál, hanem a szemköztibe.

Sok sikert!:)

2013. okt. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja és jegyet vagy bérletet feltétlenül vegyél, mert sok az ellenőr a villamosokon. Ezt ott a Mars téren tudod megtenni. 310 Ft-ba kerül darabja.
2013. okt. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Még valami, jegyet a Mars téren csak automatából tudsz venni. Ez az automata a fent említett körúton van, ha megállsz a hátad mögött a buszpályaudvarral, akkor közvetlenül előtted van egy csomó busz- és trolimegálló egymás után. Ott lesz valahol. Apród legyen :)
2013. okt. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi. Mikor Szegeden voltam évekkel ezelőtt, csak az 1-es vilivel mentem, 2-sel sosem mentem.

Ment a zöld kéz.

Amúgy mennyi idő alatt érek a Mars térről a megállóba?

És mennyi idő alatt ér a 2.sz. Rókusi iskolához?

És milyen gyakran mennek a villamosok este 6 után pénteken és szombaton?

Azért kérdezem, mert 6-ig tart a program, és el kellene érnem a fél 7-es távolsági buszt, ami a Mars téren áll meg,és a legközelebbi távolsági busz csak fél 8-kor megy.

Ha nem érem el a fél 7-est, akkor marad a fél 8-as, csak mit csinálok addig a hidegben?

2013. okt. 30. 18:28
 5/7 anonim ***** válasza:

Googlemaps szerint 400 m-re van a Mars tértől a villamosmegálló, kb 1 perc.

Egyébként rosszul írtam, Európa Liget felé kell felszállnod a kettesre, mindig parkot mondok valamiért :D


Itt a villamos menetrendje, visszafelé a Rókusi Templomnál kell leszállni. Kb 10 perc mire visszaér a villi (piros időpontokat és megállókat kell nézni)


[link]


Ez alapján nézd meg, melyik villamost kell elérned, mert nem tudom, melyik napon mész és aszerint változik.

2013. okt. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


A 2-es villamosra ott kell felszállni, ahol az 1-esre is fel lehet, vagyis az első számú Rókusi Ált.Iskolánál?

A Mars tér mögött?

2013. okt. 30. 19:28
 7/7 A kérdező kommentje:

[link]


A Tavasz utcán kell végigmenni, és a sarokról már látom a Rókusi első sz. iskolát, ugye ???


És ha felszállok, akkor a Rókusi 2.sz. iskolánál kell leszállnom?

A vilin még mindig bemondják a megállókat?

kb. 10 évvel ezelőtt voltam utoljára villamoson.

2013. okt. 30. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!