Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit tegyek, ha a diákom le...

Mit tegyek, ha a diákom le fog járni, nem sikerült ideiglenes diákot szereznem, de szeretném használni a még érvényes budapesti tanulóbérletemet?

Figyelt kérdés
A diákigazolványom le fog járni október 31-én, viszont nem tudtam ideiglenes diákot kérni az iskolában, de van érvényes budapesti tanulóbérletem, használhatom abban a néhány napban a bérletet, amig az iskolában nem tudok ideiglenes diákot kérni vagy inkább vegyek jegyet?

2013. okt. 29. 18:25
 1/10 anonim ***** válasza:
diák vagy még? Leadtad NEK lapot? vártál pár napot? ha igen akkor kell adniuk mindenképp
2013. okt. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
mármint ideiglenest
2013. okt. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha megvan az igazolásod, amit az új diákigazolvány igénylésekor kaptál és az még érvényes, akkor azzal együtt használhatod, de ki kell cseréltetned, hogy ráírhasd az igazolás számát. Ha nincs ilyen igazolásod, akkor járj jeggyel, 24, 72 órás vagy hetijeggyel.
2013. okt. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem az igazolás számát kell ráírni, hanem az OM kódot.
2013. okt. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Whatever. A lényeg, hogy a lejárt diák száma nem lesz megfelelő, csere kell.
2013. okt. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Attól függ, mikor vetted a bkv diákbérleted. Ha mondjuk okt. 30-án akkor nov 29-ig használhatod, lejárt diákkal is. Feltéve, hogy amikor vetted a bérleted, akkor érvényes diákod volt.

Lásd itt a cikk alján: [link]

2013. nov. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez hatalmas marhaság amit leír a cikk. Ha nem érvényes a diákod nem utazhatsz a bérlettel. Csak érvényes diákkal használható a bérlet...
2013. nov. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Én is azt hittem hogy marhaság, ezért írtam a bkv-nak is levelet. Bemásolom a választ:


Tisztelt XY Úr!

Társaságunkhoz 2013. október 30-án érkezett elektronikus levelével kapcsolatban tájékoztatjuk, hogy diákbérlettel történő utazáshoz érvényes diákigazolványra van szüksége. 2013. második félévére érvényesített diákigazolvány esetében az érvényesség október 31-ig tart. Amennyiben 31-e előtt vásárolt havi tanuló bérletet, úgy azt még használhatja annak lejáratáig.

Bízunk abban, hogy segítségére lehettünk!


Budapest, 2013.10.30.

Üdvözlettel:


Lieb Judit

Ügyfélszolgálati vezető

BKK Zrt.

2013. nov. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Lap alján: [link]
2013. nov. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2013. nov. 3. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!