Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha a hónap utolsó napján...

Ha a hónap utolsó napján váltok havi bérletet a BKV-ra, akkor aznap még mivel járhatok?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk november 29.-én, vagy 30.-án felmegyek Pestre, szükségem lenne BKV bérletre. 1 hónaposat szeretnék. De láttam egy mostani BKV havi bérletet, és csak a hónap volt rajta. Tehát ha én decemberre kérek egy havi bérletet, akkor 2 napig nem tudok mivel közlekedni?

Ezt hogy lehetne megoldani?


2013. nov. 2. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

BKV bérlet már pár éve mindig úgy érvényes, hogy a kezőnaptól a következő hónap azonos napját megelőző napig.


Azaz a Nov 29-én váltott bérlet dec 28-ig jó.

A nov 30-án váltott dec 29-ig.


Már nincsen a klasszikus havi, amin hónap van.



(Vagyis van, de csak az éves bérlet 12 szelvényes kiadásánál, ott tényleg abban a hónapban érvényes.)

2013. nov. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az éves bérleten van hónap, a sima havin, az 30 napos.
2013. nov. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A hónap nevét csak a 12 szelvényes éves bérleten fogod látni, a többi bérleten csak az érvényességi idő elejét és végét.
2013. nov. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)


Tehát ha 29.-én váltom ki, aztán az lesz ráírva, hogy december 28? :D

2013. nov. 2. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!