Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Na most akkor, mikortól kell...

Na most akkor, mikortól kell a diákigazolványra matrica?!

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert a kaller meg akart bűntetni, mert nem volt rajta matrica. Azt magyarázta, hogy okt 31-től kell, de én még nem töltöttem be a 18-at (decemberbe fogom). Osztálytársaim, meg azt mondják, hogy miután elmúltam 18, azután kell a diákra matricát kérni.. Akkor most mi van? :D Másokkal is kötekedett a kaller, és ők is úgy tudták mint én..

2013. nov. 6. 06:56
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Most ugyanaz van, mint az elmúlt 20 évben. AZ oktatási intézményed iskolalátogatási igazolásával legfeljebb október 31-ig jogosít kedvezményre a diákigazolvány érvényesítő matrica nélkül.
2013. nov. 6. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az úgy komoly, mert nekünk sem az igazgatóság nem szólt, se a máv, fejből meg, hogy találjam ki, hogy már kell rá matrica? :SSS meg 3-án meg tegnap is nézték a bérletemet és elkértérték hozzá a diákot, de akkor nem mondott semmit se a kaller...
2013. nov. 6. 07:22
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Elsőt felejtsd el, soha nem volt így de legalább magabiztosan adja elő a hülyeségét.


Abban a tanévben amelyikben a tanuló a 18-at betölti, még nem kell. (Hiszen abban a tanévben te még tanköteles vagy!)


Ha nagyon érdekel, majd előkeresem az ideváfó passzust, de ezzel (is) dolgozom, mávos vagyok . A kollega pedig szégyellje magát...

2013. nov. 6. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tessék:


362/2011. (XII. 30.) Korm. rendelet


az oktatási igazolványokról


37. § (1) A tanköteles tanulók diákigazolványa érvényesítő matrica nélkül is érvényes azon tanévet követő október 31. napjáig, amely tanévben a tanuló a tanköteles kor felső határát betölti.


Tehát neked személy szerint 2014 okt 31-ig érvényes lesz matrica nélkül is.

2013. nov. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
39%

Sajnos a kallerok nagyon nincsenek tisztában a törvényekkel. Mindig csak azt hajtogatják, hogy okt 31....

Ha megakarnak büntetni, akkor

1. ne hagyd, magyarán ne írd alá

2. kérd el az ő igazolványát/nevét/sorszámát

És jelentsd a megfelelő cégnél(máv,bkv,stb)

2013. nov. 6. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
100%

A 4. válaszolót annyiban egészíteném ki, hogy az igaz hogy 2014 okt. 31-ig lesz érvényes a diákigazolványa a matrica miatt. Viszont a diákigazolvány érvényessége és az általa igénybe vehető utazási kedvezmény érvényessége nem egyezik meg.

A törvény szerint az utazási kedvezmény tovább is tarthat.

Ha 2014 okt. 31-én veszel egy havi diákbérletet, akkor 2014 nov. 30-ig használhatod. Mivel a bérletvétel időpontjában még érvényes diákigazolványod volt.

Tehát ha maximálisan szeretnéd kihasználni a kedvezményt, akkor érdemes okt. 31-re időzíteni a bérletvétel időpontját. Ez természetesen a felsőoktatásban tanulókra is igaz.


A törvény szövege itt olvasható legalul:

[link]

2013. nov. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Akik 2012.szeptemberben kezdték a középiskolát azok csak 16 éves korukig tankötelesek, tehát ha akkor kezdted és elmúltál 16 az idei tanév kezdetéig akkor kell matrica. Ha hamarabb kezdted a középiskolát akkor 18 éves korodig vagy tanköteles. Akik most kezdték azokra nem tudom hogy vonatkozik a szabály.

Nekem így mondta az osztályfőnököm.

2013. nov. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!