Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan jutok el a Nyugati...

Hogyan jutok el a Nyugati pályaudvarról Kiskunfélegyházára?

Figyelt kérdés

Mármint.., persze, azt tudom, hogy jár a Nyuagtiból vonat Kiskunfélegyházára, de még sosem utaztam vonattal, és van pár félelmem ezzel kapcsolatban. Nagyon butának fogtok tartani, (meg az is vagyok..) de a kérdéseim a következők:

- Amikor veszem a jegyet, úgy kérem, hogy "Kiskunfélegyházáig egy diákjegyet kérek, köszönöm..stbstb.", akkor az a jegy meddig (óra, nap stb..) érvényes?

- Bármelyik vonatra (ami oda tart) érvényes? Ha nem, akkor melyikre nem, és miért?

- Honnan tudom, hogy melyik vágányról indul, és ha a vágányon több vonat van, akkor...?!

- Ha jól tudom van személyvonat, és belföldi gyorsvonat. Ezek közt mi a különbség?

- Amikor már a vonaton vagyok, akkor honnan tudom, hogy épp hol tartunk? (Nem ismerem a környéket.)

Annyira félek.:( Előre is nagyon szépen köszönöm, ha válaszol valaki a sok buta kérdésemre.:)



2013. nov. 19. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:

A jegy személyvonatra érvényes, a többire gyorsvonati pótjegyet kell kérned.

Ha jól emlékszem a csarnok 10.-ről indulnak a szegedi vonatok, de a vágány végén is ki van írva. Egy vágányon csak egy vonat fér el!

Ha gyorssal(IC-vel) utazol Kecskemét után a következő megálló.

A pénztárnál és a kalauznál(jegyvizsgálónál) is kérhetsz információt.

2013. nov. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ne parázz. Több százan élik túl az első vonatozásukat naponta.


Szegedre tartó vonatot kell keresned, az indulási vágány száma a pályaudvar bejáratánál lévő tablón, a pénztárcsarnokban és a vágányok végén látható. A 10-esről is mehet, de NEM csak onnan.


Kocsiosztályból van 4 is egy szegedi vonatban: gyorsvonati 2, 1. és InterCity 2., 1. osztály. Utóbbi a legjobb, legdrágább. A jegy ára két részből áll: van egyszer a menetjegy, ezt az érvényességi időn belül bármikor használhatod. Erre még rájön a pótjegy: ha gyorsvonati osztályon utazol, arra gyirsvonati pótjegy kell, ez nincs vonathoz kötve. Ha viszont IC kocsiban utazol, az IC helyjegy konkrét vonat adott kocsijának adott helyére fog szólni.


Azt könnyű követni, hol tartasz: nyomtass vagy nyiss meg egy menetrendet és amikor kinézel, látni fogod az állomásneveket. Nézd meg, mi az utolsó előtti állomás és ha ezt elérted, menj a vonat elejébe. Innen ugyanis nagyobb eséllyel tudod megpillantani a Kiskunfélegyháza állomásnévtáblákat. (Bal oldalon keresd.)


Ha túlmentél, eszedbe ne jusson kiugorni, óránként van vonat visszafelé is!


Bármi kérdésed van, tedd fel a személyzetnek vagy utastársaknak!

2013. nov. 19. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen!!:)
2013. nov. 19. 17:45
 4/5 anonim ***** válasza:
visszafelé nem érvényes a jegy csak ha visszaútra is kérsz!
2013. nov. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Azt tudom, de azért köszi!!:3
2013. nov. 24. 12:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!