Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megbüntettek az Alba-Volán...

Megbüntettek az Alba-Volán buszon, ti mit gondoltok az esetről?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok nappali tagozatos,az ok amiért megbüntetett az az ,hogy a bérletemre nem volt ráírva az igazolványszámom.A büntetés mértékét 8000ft-ra szabta amit túlzásnak érzek.

Minden más ezen kívül megvolt ,még a nevem is rajta volt.

Az esetet követően egyből reklamáltam telefonon több számon is:

A Volán meg is mondta ,hogy ez a szokásos lehúzás és ,hogy ők semmit nem tudnak tenni ,ezért úgy döntöttem felhívom ezt a "behajtócéget" név szerint a hórusz globált.A székesfehérvári ügyfélszolgálatuk nagynehezen volt hajlandó felvenni a telefont ott is csak a rizsát nyomta:"kérem a következő kérdését" és hogy nemtudok mit csinálni.Felhívtam a csekken lévő számot is ott viszont azt mondták ,hogyha a nevem szerepelt(és szerepelt) a bérleten nem büntethetett meg ,legalábbis nem ennyivel.

Szóval akkor szerintetek mitévő legyek?



2013. dec. 1. 10:26
 1/5 anonim ***** válasza:
A legtöbb Volánnál 1000 forint ilyen esetben a büntetés. Ügyfélszolgálattól sok infót nem fogsz kapni - elolvasod szépen a büntetési tételeket és kiszabható összegüket, ha nem tetszik, akkor pedig bemégy a bemutatási helyre és kéred az összeg csökkentését - amit jogos reklamáció (neked van igazad) vagy méltányossági kérelem (leírod, hogy nem tudsz ekkora összeget kifizetni) után mérsékelhetnek.
2013. dec. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazából jogosnak érzem a büntetést csak a mértékével nem értek egyet.Helyben megmondtam az ellenőrnek ,hogy ez egyáltalán nem arányos büntetés és ,hogy ezt nem fogom tudni kifizetni.Miután megbüntettek a következő megállóban le is szálltak,érdekes.Amúgy köszönöm a gyors választ és szerintem is 1000ft érték körüli ez a tévedés.
2013. dec. 1. 10:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Amiről egyeske beszél, az az utólagos bemutatás, ez 1300 Ft lenne, JA lett volna érvényes bérleted a büntetés időpontjában, mondjuk otthon. De sajnos a bérleteden nem volt rajta az igazolványszám, így az jogi értelemben nem számított érvényesnek. Ezért kaptad a büntetést, méghozzá rögtön 8000 Ft-ot, az Alba Volán díjszabásának 7.1.b) pontjának megfelelően.


Most egy dolgot próbálhatsz meg: írásban méltányosságot kérsz, ez esetben valószínűleg lehetőséget kapsz a részletfizetésre. (2-3 munkanap a Mekiben vagy egy autómosóban és megvan a lóvé.) Csak ezzel megkockáztatod, hogy kicsúszol a 12 napból és már emelt pótdíjat, 12000 Ft-ot kell majd részletekben kifizetned.


És hogy értsd is, miért gáz a kitöltetlen bérlet: Magyarországon (és a világon nagyon sok helyütt még) a szolgáltatók azzal védik a bevételeiket, hogy egy bérlet használatát csak egyetlen szemèlynek engedélyezik. (Csak egyetlen arckép nélküli bérlettípust ismerek, ezt költségvetési szervek vehetik meg dolgozóiknak, "céges" használatra, csak teljes naptári évre, nem olcsón.)

Ezt a személyhez kötöttséget pedig úgy lehet ellenőrizni, ha valamilyen hatósági igazolványhoz kötik a bérletet. Ezért kell rá az ig.szám.

2013. dec. 1. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem amire gondolsz.

De legnagyobb vicc ami ebben az egészben van hogy a nevem rajta volt,az igazolvány szelvény is ott volt amin szintén rajta van a nevem ,tehát ez csupán formalitás kitölteni azt(nem úgy értem ,hogy nem kell ,de elvileg nem lenne szükséges a bizonyításhoz ,hogy én diák vagyok),és azt tartom érdekesnek akkor a behajtó cég mért mondta azt ,hogy akkor nem büntet meg.És félreértés ne essék le tudnám dolgozni azt a 8000ft-ot ,de mivel vidéki vagyok viszonylag elég messze egy várostól(ezért is kell a bérlet),nem igen tudnék munkát vállalni.De ez mellett akkor is sokkalom azt a 8000ft hisz más ha bemutatja utólag a bérletét csupán 1-2 ezret kell fizetni míg nekem aki véletlenül elfelejtette kitölteni azt a részt majd 10ezret.

2013. dec. 1. 10:57
 5/5 anonim válasza:
Szia! Sikerült vele valamit kezdeni? Nagyon érdekelne, mert velem ugyan ez történt!!! köszi előre is!
2014. nov. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!