Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tegnap elhagytam a bérletemet...

Piriiiiii kérdése:

Tegnap elhagytam a bérletemet a buszon. Mit is tehet ilyen esetben az ember?

Figyelt kérdés

Szóval tegnap jöttem haza, és kicsit bonyodalmas utam volt, mert egy nagy gipsztáblát hoztam haza, meg minden zűrösség... a lényeg, hogy megkértem a barátnőmet, hogy fogja meg a bérletet, és innentől kezdve fogalmam sincs, hogy hova lett a bérlet, ott teljesen elfeledkeztem róla, és nem emlékszem rá. Mindazontáltal a barátnőmé is eltűnt... eddig még oké is, hisz csak pár napig volna rá szükségem, max egy-két alkalomra a szünetben, csakhogy benne volt a személyim, a diákom... megkérdeztem az én városomban, és a másik városban is, hogy nem adtak e le bérletet, de sajna nem... Hova lehet ilyenkor menni? Egyébként talán azt kellene kideríteni, hogy a busz, amin ültem, hol végállomásozott, és ott megkérdezni... mennyibe kerül egy új személyi és diák? Nagy macera?

Köszi.


2013. dec. 19. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mielőbb jelentsd be az esetet a rendőrségen, hogy ha visszaélnek az igazolvànyaiddal, tudj valamivel védekezni.


A talált tárgyakat minden esetben az adott cég talált tárgyak osztálya kezeli, érdemes náluk párszor (nem csak egyszer!) érdeklődni, hiszen kellhet pár nap mire odajut a cucc. Ezen kívül a legközelebbi rendőrségen is leadhattàk talált tárgyként.

2013. dec. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Csak attól félek, hogy elkallódik valahová... bár legkésőbb a sofőrnek észre kell vennie, amikor üres a busz, ő meg csak lesz olyan rendes, hogy visszaadja. Csak az a gáz, hogy ez a sofőr ritkán van errefelé, és nem mostanság fogok vele összeakadni... De még kérdezgetek pár napig az állomásokon, meg megpróbálom kideríteni, hogy meddig ment a busz.
2013. dec. 19. 17:09
 3/9 anonim ***** válasza:

De a rendőrségen mindenképp jelezd, ha visszaélnek vele járhatsz a bíróságra miatta...

Online menetrenden nézd meg a járatot, a járatszámnál írja a végállomást.

2013. dec. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

De hogyan élhetnének vissza vele? Milyen élethelyzetben?

Oké, jelzem majd, végül is inkább most tegyem meg a fontos lépéseket, minthogy aztán cseszhessem.

2013. dec. 19. 17:35
 5/9 anonim ***** válasza:

A sofőr nem fogja magánál tartani a papírjaidat - ha megtalálta akkor leadja a busztársaságnál. Kérdés egyáltalán megtalálta-e, egyrészt lehet valaki felvette és eltette vagy még mindig a buszon van. Egyszer volt szerencsém olyan esethez megboldogult diákkoromban, hogy különjáratos busszal mentünk országon belül. Egyik nap oda, másnap vissza - a második napon találtam egy diákot, amit le is adtam a sofőrnek. Szóval attól hogy esetleg fenn maradt nem biztos hogy egyáltalán megtalálta valaki.


Ha most éppen semmihez nem kellenek a kártyák, akkor én egy pár napot várnék, hátha megtalálják, leadják vagy elpostázza valaki.


Nem akkora macera, de pénzbe kerül gondolom - szóval jövő héten kérdezd meg újra, hátha.

Egyébként hogy a busz hova ment egyszerű kideríteni: megnézed a járat menetrendjét, valahol csak vége van. :) Menetrendek.hu-n a "kifejtés" gombbal megnézheted a megállók listáját.

2013. dec. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, én is úgy vélem, hogy nem fogja magánál tartani a sofőr. Meg úgy eleve nem hiszem, hogy bárki magánál tartaná, maximum a bérletet, bár az ünnepek miatt azt sem hiszem. De a bérlet itt a legkisebb bajom.

De az lenne a legjobb, ha még mindig a buszon lenne. Viszont nem sikerül kiderítenem, hogy mi a végállomás, a menetrendes oldal nem mutatja, vagy csak én vagyok hülye.

Meg nagyon remélem, hogy miután a barátnőm is szétnéz otthon náluk, hátha megtalálja. De boldog is lennék, istenkém...

Köszönöm a válaszokat. :)

2013. dec. 19. 17:54
 7/9 anonim ***** válasza:

"De hogyan élhetnének vissza vele? Milyen élethelyzetben?"


Elteszi valaki, és utazgat vele. Ha lejárt (vagy lebukik a nem egyező arckép miatt), küldik a csekket a rajta jelzett lakcímre - ami pedig a tied. Pár évvel később csak annyit fogsz látni, hogy kaptál egy szép nagy pénzösszegről szóló befizetnivalót, mert hivatalosan nálad volt a papír, mert nem jelentetted, hogy elvesztetted.

2013. dec. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Telefont is vehet vele,igaz kártyásat(lehet a djuicénél 26 alatt előfizetésest is.Pl. Remélem előkerül:)
2013. dec. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Spongya Bob Kocka ***** válasza:
Mihamarabb jelentsétek a rendőrségen mind2n, mert vszínű, hogy mivel mind2ké eltűnt, hogy ellopták. Ez esetben pdig ha jelented a rendőrségen ott adnak további tájékoztatást. Az biztos, hogy egy új személyi 1500 ft., a diák is 1000 valahány. Az új diák minimum 2 hónap mire kijön, addig meg az iskoládtól kell kérned ideiglenest.
2013. dec. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!