Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapesti vonaljegy amit még...

Budapesti vonaljegy amit még 2013-ban vettem, az januártól még érvényes, felhasználható?

Figyelt kérdés
2013. dec. 27. 17:33
 1/4 .figo. ***** válasza:
58%
a vonaljegy addig használható fel amíg nem érvényesítetted!(amíg ki nem lyukasztottad)tehát igen
2013. dec. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a választ!:D
2013. dec. 27. 17:55
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Első, ez ebben a formában nem igaz. Addig, amíg 350 Ft a jegy, felhasználható, illetve azután is egészen a tarifa utolsó érvényességi napját követő naptári év végéig.
2013. dec. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

#3 Köszi, ma is tanultam valamit. Én is úgy tudtam, korlátlan ideig felhasználható, de a bkk oldaláról kiderült, hogy már 2013. január 1.-től változott a szabály:


"Az eseti jegyek (vonaljegy, helyszínen váltott vonaljegy, 10 db-os gyűjtőjegy, átszállójegy, metrószakaszjegy, környéki vonaljegyek) korlátlan ideig biztosított felhasználhatósága megszűnik: ezek a jegyek a rajtuk feltüntetett ár érvényességi idejét követő év végéig használhatók fel utazásra, ezt követően további 3 hónapig értekben becserélhetők új áras jegyekre. Pl. a 320 Ft-os vonaljegy (függetlenül attól, hogy a 2010. februártól 2012. decemberig terjedő időszakban mikor vásárolták) a 2013. januári viteldíjváltozást követő egy évig, tehát 2013. december 31-éig használhatók fel, majd 2014. január-március időszakban az akkor érvényes áron forgalmazott vonaljegyre cserélhetők. A 2010. február 1. előtt vásárolt, kinegrammal ellátott BKV-jegyek is 2013. december 31-ig használhatók fel utazásra. Ez az intézkedés egyúttal az elektronikus jegyrendszerre való fokozatos átállást (a régi jegyek fokozatosan történő kivezetését) is szolgálja."

Forrás: [link]

2013. dec. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!