Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Melyiket szeretitek? IC vagy...

Melyiket szeretitek? IC vagy személy vonat?

Figyelt kérdés
Én az egyszerű személyvonatokat, mert szeretem hallgatni a kerekek csattogását, nyáron le tudom húzni az ablakot, nyitott ablaknál nézhetem a szép tájat, ezzel ellentétben a koporsó szerű, légkondis, zárt ablakú, síri csendben suhanó, nagy sebesség hatására elmosódott kilátással rendelkező IC-vel. Ti hogy vagytok ezzel?

2013. dec. 28. 17:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt meghallgatnám, hogy hézag nélküli vasúti pályán hogy kattog a Bp/Bo kocsi kereke...

Én IC-s vagyok ( ha vonatoznom kell és olyna viszonylaton utazom ), szeretek kulturáltan,gyorsan és kényelmesen utazni.

2013. dec. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
49%
Én a mágnesvasutat szeretem. Behozhatnák ide is.
2013. dec. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Zárt ablakú, légkondis, csendes, gyors személyvonattal.
2013. dec. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mikor utazok. Ha szép időben, ráérősen utazok, akkor nyilván én is inkább személyvonattal (egészen pontosan: bármilyen nem légkondis vonattal) utazok szívesebben, hiszen van egy jó feelingje annak, ahogyan lógsz ki az ablakon, a menetszél hűti a sörödet és csodálod a tájat.


De ha mondjuk rossz időben, sötétben utazok és sietős is, akkor díjazom az IC-t, főleg a sebessége miatt. Sőt, 30 fokos külső hőmérséklet felett egy jól működő légkondi is áldás - igaz, a rosszul működőnél pedig felakasztja magát az ember...

2013. dec. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég idealizált kép.


Az IC sem megy sokkal gyorsabban, sőt, késés esetén a gyorsvonat is ugyanúgy hajtja neki hogy behozza a lemaradást.


Bár én a gyorsvonat/IC összehasonlítást tudom csak, de utóbbi mellett szól:

- 1 órával rövidebb menetidő (Nyíregy-BP viszonylatban)

- Kevesebb megállóhely

- Biztos helyed van, nem nyomorogsz

- Van légkondi/fűtés (ez persze hátrány is van hogy nyáron megfagyok kb, téleg meg 50 fokra fűtik a kocsit)

- Kevésbé mocskolják össze

- Nem sokkal drágább (mindkettő csillagászati ár, de a a pótjegy bevezetése után már alig van különbség)

- Bármi fennakadás van, az IC-t engedik el hamarabb, és csak utána a gyorsvonatot

- Újabb kocsikon van wifi, töltő, és mivel elég csendes, nyugodtan meg tudok nézni egy filmet, vagy olvasni egyet.


Amúgy ja, megvan a nyitott ablakból kifele nézős zakatolás romantikája is, de ha pontosságot akarok akkor hagyom a fenébe a vonatot és megyek inkább busszal, ott adnak filmet, nem rabolnak ki, és még olcsóbb is.

2013. dec. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Sajnos Magyarországon még nem tapasztaltam azt, hogy az IC-ből elmosódott tájat látnék :D

Amúgy egyértelműen IC párti vagyok: ezeken általában tiszta az ablak látod a tájat. A fűtés olykor kicsit sok nekem, de ez van. Amúgy meg kényelmesebb, stb.

Személyvonatból az új motorvonatokat szeretem, azok is egészen kultúráltak.

2013. dec. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

Egyértelműen személyvonat (vagy gyors). Én is a Nyíregyháza-Budapest vonalon utazom. A személy és a gyors mellett szól, hogy sokkal kényelmesebb az ilyen téren kifejezetten rossz IC-nél. Én teljesen átlagos testalkatú vagyok, de mindig feszengek, ha IC-n utazom, na most mi lehet akkor, ha két 100+ kg-s ember ül egymás mellé...Persze személyvonaton az ezeréves bőrüléses gagyik majdnem annyira kényelmetlenek, mint az IC ülései, de szerencsére ezen a vonalon egyre ritkábban látok ilyen kocsikat.

További ellenérv, hogy az IC általában tele van sznobbal, vagy a gazdag apuci fiai/lányai vagy olyan idióták vannak többségben, akik azt hiszik, hogy ha drágább vonattal utaznak, akkor többnek látszanak.

Amiért még számomra sokkal szimpatikusabbak a lassabb vonatok, hogy több időm van tanulni.


IC-t max azoknak ajánlom, akiknek tényleg sok idő megspórolást jelent, és nekik ez szempont - teljesen megértem, ha valaki Záhonyból Pestre utazva nem akar hat és fél órát vonatozni. A kis távokon (mondjuk Debrecen-Nyh, Tokaj-Szerencs) azonban kifejezetten szánalmas dolog ic-vel utazni.

2013. dec. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én nem tartom "szánalmasnak" ha valaki csak ilyen távon utazik IC-vel, főleg hogy Debrecen-Nyíregy között csökkentett árral van IC, és kb fél buszjegy áráért 10-15 perccel hamarabb felérsz és biztos helyed van.


Meg én is úgy vagyok, hogy az utazás mellett a legtöbb idő mindig a várakozással megy el, Nyíregyen is a helyi buszra fél-egy órát kell várni ha úgy akad (állomástól vagy 1-1,5 óra lenne hazasétálni). Most így nézve, ha épp jön IC és a személyre várni kellene, akkor nyugodtan fel lehet szállni, és összességében azért jól jöhet az a plusz idő otthon.


Én azt sem tapasztaltam hogy bárki hú de sznob lenne attól hogy pár száz forinttal többet kiadott IC-re. De az tény hogy kicsit válogatottabb a társaság, személyre meg minden alja nép képes felszállni (főleg sötét bőrű honfitársaink).


Engem ami még tud zavarni a fülkés kocsikban, mikor mindenki beül úgy, hogy maga mellé cuccol, és egy fülkében 8 ember helyett max 5-6-an ülnek, a többi meg álljon a folyosón. IC-n meg van helyed, az a biztos.


Tanulással meg úgy vagyok, hogy azt nem lehet direkt a vonatútra időzíteni, mert akár IC akár személy, mindig lesz valaki aki folyamatosan beszél hozzám, zenét nyomat, vagy épp csapat fiatal-idős ordibál.

2013. dec. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én a személyvonatok hangulatát jobban szeretem.:) Felénk tiszták, kényelmesek, nem vészesen zsúfoltak (persze időszaktól is függ) és általában van fűtés is, nyáron pedig van, amelyikben klíma is van, a késéses is ritkák. Bár néha azért zavaró, hogy annyi helyen megáll.

Az IC-n én is megfigyeltem, hogy mindig van egy jólszituált úriember, aki képes egész úton valamilyen nagyívű szónoklattal szórakoztatni az egész kocsit, érdekes, hogy személyvonaton sosem találkoztam ilyennel (pedig többet járok vele sokkal), IC-n viszont mindig akad egy ilyen. Meg IC-n felénk többen vannak, mint személyen, ezért sem szeretem annyira. Egy előnye van, hogy tényleg hamarabb el lehet vele érni mindenhova, mint a személlyel. Amúgy nem vettem észre sok különbséget az IC, meg a személyvonat között a sebességet illetően, nekem egyiknél sem elmosódott a táj, ha kinézek az ablakon.:)

Egyébként én a gyorsvonatokat szeretem a legjobban, bár ezt az alternatívát nem lehetett választani.:)

2013. dec. 29. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért az sem mindegy, hogy miféle személyvonatról beszélünk. Egy átlag keleti országrészbeli utas nyilván nagyon utálja a büdös, mocskos, színes egyéniségekkel teli személyvonatokat (amelyeknél a mávnak van pofája ugyanolyan díjszabást alkalmazni, mint a legújabb motorvonatokon), ezért ha lehetséges, IC-vel utazik. A Közép-Dunántúlon, ahol modern, tiszta, elegáns személyvonatok vannak, ott nyilván kétszer is meggondolja a (megfelelő idővel bíró) utas, hogy melyiket válassza.
2013. dec. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!