Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyis van ez? Mégsem lett...

Hogyis van ez? Mégsem lett olcsóbb a BKK Budapest bérlet?

Figyelt kérdés

Megvásároltam a havi bérletemet, 2014. január 1-től szóló érvényességgel - szokásom szerint számlát is kértem - és változatlanul 10.500 forintot fizettem.


A szomorú igazsághoz tartozik az, hogy számlát nem azért kérek, mert elszámolhatom, hanem egy már viszonylag régi, szomorú eset óta - amikor a lányt a Moszkva téren fel-(majd le)tartóztatták, egy éjszakát a rendőrségi fogdában töltött, majd kegyetlenül megbüntették és meghurcolták egy hamisított vagy annak vélt bérlet miatt - a biztonságom érdekében mindig kérek számlát.


Számlát a saját nevemre kérek, mert azt, a fenti óvatosságból, a bérletszelvény érvényességének ideje alatt mindig magamnál hordom, biztos, ami biztos alapon.


Mivel számítógépes ÁFÁ-s számlát kaptam, az összeg is előre lett nyomtatva, nincs jogom azt feltételezni, hogy a pénztáros saját zsebre dolgozott.


Hazajöttem és újra átolvastam a HVG erre vonatkozó, elsőre is nagyon zagyvának tűnő cikkét, amely szerint nem mindegy, hogy az utas cég vagy a saját nevére fogja kérni a számlát. A tájékoztatás azonban ennyiben ki is merült.


Számviteli oldalról minden rendben. Nem fizettem mégis többet, mint amennyit egy magánszemélynek kell?



#BKK-Budapest-Bérlet-2014-január-1-től
2013. dec. 31. 13:24
 1/10 anonim ***** válasza:
22%

[link]


Oda van írva, hogy csak magánszemélyekre vonatkozik.

2013. dec. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
14%
A probléma szerintem ott leledzik, hogy január 1-jétől lesznek olcsóbbak a bérletek. Ha most veszed meg januári kezdéssel, attól még nem fogod olcsóbban megkapni. Ha két nap múlva vennéd, szerintem már olcsóbb lenne.
2013. dec. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
20%

Már egy jóideje adnak "blokkot" minden vásárolt bérletről, amin fel van tüntetve a kiadott érvényessége, hol vetted kitől stb stb. Ez NEM ÁFA-s számla, mégis igazol téged egy esetlegesen vitás esetben.


Amúgy igen, a számlára vett bérlet drágább, mert csak magánszemélyeknek csökkentették.


Viszont nekem azt mondta a nő, hogy attól függ hogy olcsóbb-e hogy magánszemély vagy közület nevére kérek számlát. Ha magánszemély nevére megy a számla akkor olcsóbb ő ezt mondta.


Bár jobban nem folytam bele, mert nekem a cég nevére kell kérnem, így sajna nekem drágább lesz. Ami mondjuk elég szemét dolog, mert azzal is a dolgozónak spóroltak volna... :(

2013. dec. 31. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

" Ha most veszed meg januári kezdéssel, attól még nem fogod olcsóbban megkapni. Ha két nap múlva vennéd, szerintem már olcsóbb lenne."


Nem. A januári kezdődátum vízválasztó. Nővérem külföldre utazott, január 14-én jön vissza. Megvettük neki előre a bérletet, hogy ne legyen gond belőle hogy éjjel ér haza, nincs bérlete, nem tud hazajönni, és neki már 9500-ért adták, a magánszemélyest. Mert januári volt a kezdődátuma.

2013. dec. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

- 2013-12-31 13:27

Tiszta sor! Nincs itt semmi félreértés, én magánszemély vagyok, sőt, ahogyan a jogszabály kitér rá "természetes személy".

Viszont névre szóló számlát nemcsak ÁFA-visszatérítés, illetve elszámolás esetére szoktak kérni.

- A garanciajegyek például, általában csak a névre szóló számlával együtt érvényesek.

- A névre szóló számla tulajdonjogot is igazol.


- 2013-12-31 13:54:

a 13:56-os kedves hozzászóló megválaszolta helyettem azt, amit feltételeztem. Kiegészítésnek csak annyit: A bérletet meg kellett venni, mert idén megyek el Szilveszterezni, és csak jövőre jövök haza, amikor a mai bérletszelvényem már nem lesz érvényes.


- 2013-12-31 13:55:

Lehülyézés nélkül sokkal jobban esett volna a hozzászólásod!

Engem akkor annyira sokkolt az az eset, hogy így döntöttem. Egyébként inkább bukom azt az ezrest, minthogy hasonló tortúrákat kelljen átélnem! (És nem szólók a BKK ellenőrökről.)


- 2013-12-31 13:56

Köszönöm a személyes tapasztalatot leíró kiegészítést!

2013. dec. 31. 14:23
 6/10 kovpet ***** válasza:
100%
Éves bérletet magánszemélynek számlával is olcsóbban kell adni. Egyéni vállalkozónak is. bkk.hu-n ott figyel és én is így vettem a minap.
2013. dec. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 kovpet ***** válasza:
100%
2013. dec. 31. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Egyébként inkább bukom azt az ezrest, minthogy hasonló tortúrákat kelljen átélnem! (És nem szólók a BKK ellenőrökről.) "


Akkor viszont nem értem a kérdésed. Ha nem érdekel az az ezres (de jó neked...) akkor miért érdeklődsz az olcsóságáról? A tulajdonjogos történet sem az igazi, mert rá kell írnod az igazolványod számát is, onnantól az hozzád tartozik. De mindegy, kinek a pap kinek a paplan.


Amúgy most vettem meg a bérletem, megint rákérdeztem és azt mondta a nő, hogy magánszemély és egyéni vállalkozó nevére kért számlával is olcsóbb, csak közületre nem.

2013. dec. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

2013-12-31 14:37; 14:38

Köszönöm szépen. Ezek szerint igazam volt - illetve jól éreztem rá -, a pénztáros rosszul értelmezte a jogszabályt.


2013-12-31 14:45

Az "inkább bukom azt az ezrest" kijelentést még akkor tettem, amikor még nem tudtam, hogy nekem lesz igazam = számvitelileg ugyan nem , de a jogszabály téves alkalmazása miatt át lettem verve.

2013. dec. 31. 14:55
 10/10 A kérdező kommentje:

KÖSZÖNÖM SZÉPEN A SEGÍTSÉGET!

A pénztáros tévedett. A bérletet és a számlát visszavittem, és a váltótársa szó nélkül kicserélte.

2013. dec. 31. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!