Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy jutok el Budapestről...

Hogy jutok el Budapestről Londonba vonattal a legrövidebb ill. LEGOLCSÓBB úton/módon?

Figyelt kérdés
Aki tud részleteket az írja le, legyen szíves! (árak, átszállás, pályaudvarok nevei, vonatok típusa stb.) Minden információ jól jön! :)
2014. jan. 2. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Budapest-München Hbf. railjet út után TGV-vel átugrasz Párizsba és onnan irány London eurostarral. Biztos, hogy nem ez a legrövidebb és legolcsóbb.
2014. jan. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A MÁV-val közvetlenül csak Németországig vagy Svájcig tudsz eljutni (70-100 EUR környéki áron, oda-vissza értendő).

Nézd meg, hogy a DB (német vasút) vagy a svájci vasút indít-e közvetlen vonatot Londonba. Ha nem, akkor a helyedben innen Calais-ba (Franciao.) próbálnék eljutni, innen szinte tuti van járat Londonba.

2014. jan. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az első ötlete ha kilométerben nem is, de szerintem időben a legrövidebb.

Az Eurostar ha jól emlékszem ütemesen menetrend szerint jár, nem kell sok órát várni a következőre, ha az egyiket lekésted.

2014. jan. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát én úgy tudom, hogy München és Párizs között megszűnt a közvetlen TGV, vagy csak időszakosan közlekedik... Mert mi is akartunk vonattal menni Londonba, és a legkevesebb átszállás is 3 volt, repülővel még olcsóbban kijöttünk. De ha ragaszkodsz a vonathoz, akkor én ezt tudom ajánlani:

Budapest-Keletiből indulsz átmész Railjettel Münchenbe a Hbf.-ig, innen ICE-vel Stuttgart Hbf-ig majd TGV-vel Paris Est. ig. Itt van egy kb 800m es gyalogút /taxi a Paris Nord vasútállomásig (ezt 55 perc alatt kéne megtenni) majd innen Eurostarral London St. Pancras International-ig. Az út 26 óra 20 perc. Van egy másik lehetőség is, 6 átszállással 19 óra alatt Londonban vagy... Ha kell előkotrom a papírt és leírom neked :D


Amúgy itt keresgélhetsz ha gondolod ;)

2014. jan. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek, sokat segített!:)
2014. jan. 3. 00:06
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az iho.hu oldalán van egy cikk, ami ezzel foglalkozik:

[link]

2014. jan. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A Csalagúton átkelni semmiképp nem lesz olcsó, majdnem százezerrel is megdobhatja az útiköltséget, megkerülni pedig nem lehet, úgyhogy (útidő szempontjából is) fapados repülőgépet javaslok!
2014. jan. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha netán Interrailes vagy, akkor is jobban jössz ki, ha átkompolsz Calais-ból Doverbe.
2014. jan. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!