Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Külföldön régóta működik...

Külföldön régóta működik vezető nélküli metró. De a magyar közlekedési szokásokat ismerve nem lesz itt baj?

Figyelt kérdés

Nem tudom, milyen rendszer szerint működnek, de sem a hangjelzés, sem a bemondás nem elegendő ahhoz, hogy már ne akarjanak sokan mégis beszállni.

Nyilván lesz ajtóvisszanyitó, s nem sodorja el az utast. De az erőszakos sietők nem fogják ellehetetleníteni az utazást?

Pl. látok olyant, hogy már rég menni a szerelvény, de egy beszorult utas miatt kinyitják az ajtókat, s erre megint rácuppannak páran.


2014. jan. 8. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Az Alstomnál - és a modern járműveknél - a visszanyitás csak az akadályozott ajtóra korlátozódik és csak annyira, hogy a beszorult muki ki tudjon szabadulni. Magát be nem tudja préselni senki.


Én csak azt remélem, hogy lesz erőteljesebb felszólítás is a metrókra feltöltve.

2014. jan. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Sokat utaztam automata metróval, nem gáz. Ha jól tervezik meg a menetrendet, akkor lesz elég idő a ki- és beszállásra. Aki utolsó pillanatban érkezik, arra a becsípődésgátló miatt nem záródik rá az ajtó, hanem kicsit visszanyit, majd nagyon lassan zár vissza. Ha ekkor sem sikerül a zárás, akkor teljes visszanyitás utáni ismételt próba utàn megy a hibajelzés a központba, ahonnan be tudnak avatkozni. (Az állomásokon továbbra is lesz ügyelő személyzet!) Ráadásul a többség úgyis felfogja, hogy önmagával båszik ki, ha hosszú ideig visszatartja a vonatot vagy tönkreteszi az ajtót.


A csoportos utazásokat viszont muszáj lesz előre bejelenteni, mivel a csoportok egy vonatra történő beszállását leginkább a helyszínen beavatkozva lehet garantálni.

2014. jan. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Köszi! Látod a csoportokra még nem is gondoltam.
2014. jan. 8. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hááát....itthon azért szeretünk spórolni az alapanyagokkal, technológiai lehetőségekkel, szóval...fene tudja, mekkora gondok lennének úgy, hogy nincs emberi beavatkozásra lehetőség.
2014. jan. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem meg kéne örülni, hogy van a metróvezetőnek is melója. Abban, hogy a metró magától megyen, mi a nagyon jó? A gazdaságra sincs semmilyen hatással. Ja, hogy 2x-3x annyiba kerül egy ilyen gép....

Nagyon fontos a fejlődés, de én utálom, hogy úgy fejlesztenek, hogy az embereket megfosztják a munkalehetőségtől.

2014. jan. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Nagyon fontos a fejlődés, de én utálom, hogy úgy fejlesztenek, hogy az embereket megfosztják a munkalehetőségtől."


Pedig ez felé mutat a világ. Szoftverfejlesztőként velem is készíttetett már a munkáltatóm egy olyan szoftvert, amely segítségével egy cég 8-10 alkalmazottat ki tudott váltani. Egyszeri 5 misi a szoftver, megtérül 3 hónap alatt.

2014. jan. 10. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

"Nagyon fontos a fejlődés, de én utálom, hogy úgy fejlesztenek, hogy az embereket megfosztják a munkalehetőségtől."


Én ezt nem így látom. A fejlődés nemcsak annak enged teret, hogy a munkáltatók az embereket gépekre cseréljék, hanem annak is, hogy az emberek az ilyen gépiesíthető robotmunkák helyett olyan pályát választhassanak, amihez többet kell ugyan tanulni, de nem szorítja ki az embert egy tenyérnyi, 8 bites processzorral ellátott beágyazott panel.


Magasabbra kell helyezni a mostani gyerekek ambícióit, de a tanulás motiválása alapvetően elvárható lenne az oktatási rendszertől is. (Ha nem a népbutítás lenne a jellemző.)


Az M4 megépítésével bőven volt mit dolgozni annak aki az építkezésben jártas, az, hogy járművezetőkre a (távolabbi) jövőben esetleg kevesebb szükség lesz, az inkább egy jelzés a most felnövő generációknak, hogy merre nem érdemes menni, mintsem csapás a jelen sofőrjeinek. Az M4 miatt úgy tudom nem rúgtak ki embert, csak nem vettek fel annyit - ez azért nem tragédia. A régi rendszereket pedig vélhetően csak a személyzetükkel együtt fogják leváltani, de ez aligha mostanra várható.

2014. márc. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!