Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Debrecen és Nyíregyháza...

Debrecen és Nyíregyháza között mennyire megterhelő a napi ingázás?

Figyelt kérdés
Szeptembertől lehetséges, hogy a Nyíregyházi főiskolára fogok járni (mentőtiszt), de nem szeretnék Nyíregyházára költözni, mert jelenleg Debrecenben élek a párommal. Van valakinek saját tapasztalata, hogy mennyire megterhelő a mindennapos utazás, tömegközlekedés? (Soha nem jártam még Nyíregyházán ezelőtt...)

2014. jan. 28. 00:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Olyan 30-45 perc a vonat a két város között. Én Pesten lakom, BKV-val egy óra a suli, és nem is a külső kerületekben lakom.

Ha eddig nem tudtál vonaton tanulni, most megtanulsz.

2014. jan. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A vonaton tanulással nem lesz gond, feltéve, ha lesznek ülőhelyek :). Csupán sosem ingáztam még két város közt, a vonatozással pedig elég rosszak a tapasztalataim, MÁV-nál a még a fél órás vonatút se fél óra, ugye. Ezért kérném, hogy akik konkrétan ezen útirányon utaznak naponta, nyugtassanak meg, hogy semmi vész.


De valóban, Budapesten egész mások a távolságok :).

2014. jan. 28. 00:51
 3/8 anonim ***** válasza:
4 évig vonatoztam én is napi 2x1 órát, talán 2-3 eset volt mikor tetemes késé volt,ez is mind télen, az 5-10 perces késéseket meg bele kell kalkulálni, mert az gyakran van. :D
2014. jan. 28. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nézd, nem fogom a MÁV-Startot az egekbe magasztalni, de alapvetően alkalmas a vonat arra, hogy ingázásra használd. Kis rátartás persze nem árt, szóval vizsgákra azért ne úgy indulj majd el, hogy menetrend szerint érkező vonat esetén is csak épphogy odaérj kezdésre. Ma már valós időben meg tudod nézni a neten, hol jár a vonatod, ami lehetővé teszi, hogy nagyobb késés esetén inkább a buszt vagy mondjuk egy másik vonatot (pl. IC-t) válaszd/válassz. De alapvetően a vonat a kényelmesebb, e viszonylatban is.
2014. jan. 28. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem igazán. Én a Debreceni Egyetemre járok Újfehértóról (Nyíregyháza és Debrecen közötti város, Nyíregytől 10 percre), nap mint nap megteszem ezt a távot. Azért is jó az ingázás, mert a vonaton rendszeresen lehet tanulni.
2014. jan. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Szerintem valamit elnéztél... A Nyíregyházi Főiskolán soha nem volt mentőtiszt szak, szerintem nem is tervezik, te a Debreceni Egyetem Egészségügyi Karára fogsz szerintem járni, na ott van mentőtiszt képzés. Én is ott kezdtem, de máshol végeztem.
2014. jan. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A Debreceni egyetem Egészségügyi Kara szintén Nyíregyházán van, kb. 400 méterre van egyik a másiktól. Mindkettő Sóstói út. Csak azért mondom, nehogy a felvételi lapot elszúrd emiatt.
2014. jan. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Utolsó, persze, természetesen tudom, hogy az a Debreceni intézményhez tartozik, csupán annak a karnak Nyíregyházán van a kirendeltsége. (De nem akartam variálni a kérdésnél, nehogy megkavarjak bárkit is.)

2014. jan. 28. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!