Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megbüntetett az ellenőr a...

Megbüntetett az ellenőr a buszon, muszáj kifizetnem?

Figyelt kérdés
Ma délelőtt megbüntetett az ellenőr a buszon mert nincs bérletem és úgy utaztam. 6000ft pótdíj megfizetésére kötelezett amit majd csekken kel befizetnem (Miskolc). De én nem szeretnék perkálni semmit. Választhatom aszt hogy inkább leülöm ? 5000ft/1nap a pénzbírság leülése. Hova kéne bemennem bejelenteni hogy nem akarom kifizetni, hanem le akarom ülni ?
2014. jan. 28. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Amennyiben börtönbe vonulsz, már büntetett előéletű leszel, így nem kaphatsz erkölcsi bizonyítványt. Nem éri meg, 6 ezer nem olyan sok (illetve a pár száz forintos jegyhez képest de, de épp ezért pótdíj a neve).
2014. jan. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
5000 forint/nap? Az írásodat elnézve nem lehetsz egy agyoniskolázott ember, szerintem üld le a büntetést. Máshol úgysem keresel 5000-et egy nap alatt.
2014. jan. 28. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha pénzbírságot ülsz le akkor nem leszel büntetett előéletű. Nekem pl volt már büntetésem felfüggesztve, mégis van erkölcsim
2014. jan. 28. 13:28
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

"De én nem szeretnék perkálni semmit."


Se jegyet nem vettél, se bérleted nincs, és büntetést sem akarsz fizetni, de a buszon utazni mégis csak jó? Én havi 12.000-et perkálok bérletre, csóró létemre. Ha jól tudom ezért nem fognak leültetni, közmunkával szépen ledolgozhatod.

2014. jan. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
71%
Rosszul tudjátok. Ez nem helyszíni bírság. Itt a cég majd perel. Polgári peres eljárás lesz amiben a bíróság kötelez hogy befizesd) inkasszo stb) de ezek általában elevulnek.
2014. jan. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
83%
Helló, ember, ez nem egy közigazgatási bírsàg, ez egy cég követelése veled szemben. Ezért ezt nem lehet leülni és a közmunka sem megoldás. Az elévülésben ne bízz, a közlekedési szolgáltatók el szokták adni régi követeléseiket behajtócégeknek, akik már gyakorlottak abban, hogy miként kell bánni a magadfajtával. No nem verőemberekről van szó, de ha van bármilyen legális jövedelmed (lehet segèly is) vagy vagyontárgyad, akkor azt inkasszózva/lefoglalva beszedik a nekik járó pénzt. Komolyan, minél később fizeted be, annál rosszabbul jársz, mert a rengeteg kamat ès eljárási költség is rárakódik!
2014. jan. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
44%
fuss el a p*csába úgy h ne érjen utol és ha előtte nem adsz neki személyigazolvány akkor nyert ügyed van
2014. jan. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: és a buszról hova fut? A hátsó sorba? Mire a megállóba ér már ott várják a rendőrök akinek szólt a sofőr rádión.
2014. jan. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!