Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit szoktak általában mondani...

Mit szoktak általában mondani a buszsofőrök, ha valaki nagyobb címletű bankóval fizet?

Figyelt kérdés
pl. 315 Ft-os díjtételért 5000 Ft címletű bankóval fizet az ember. Ami inkább érdekel mi volt a legdurvább kiakadás buszsofőr részéről?

2014. jan. 28. 19:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Mit mondana? Mutatja hogy ki van írva hogy nem mindig tud visszaadni, és leszállít. Amúgy a megállókban is ki van írva hogy nem biztos hogy tud visszaadni.
2014. jan. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
74%
Azt,hogy: nagyobb nem volt??? :D ettől durvábbat nekem még nem mondott. De azért arra figyelek,hogy ne sokat kelljen visszaadnia.
2014. jan. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
70%
Én anno jöttem valami faluból Veszprémen át Budapestre és csak tíz ezresem volt. Mivel végállomásig mentem, a jegyet odaadta, a pénz meg addig nála volt, majd végállomáson váltott pénzt.
2014. jan. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Pont tegnap volt ez az eset, reggel csúcsidőszakban. Felszállt a hapsi, kért egy jegyet. 350.- ba került volna (ha jól hallottam). A csávó odanyújtott neki egy tízest, erre a sofőr: Na tudod kivel szórakozzál! Másik busz. Leküldte becsukta az ajtót és otthagytuk. a faszit... A poén az, hogy az utána lévő buszon volt az egyik osztálytársam, és mondta, hogy ugyanígy elküldték, csak cifrább helyekre.
2014. jan. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
70%

Én távolsági buszt vezettem,senkit nem küldtem el a pi..ába :-)

Úgy oldottuk meg,hogy mikor oda értünk a végállomásra(ált. addig jöttek) akkor már volt apróm vissza adni.

Aztán volt olyan is,aki 2db 90%os jegyet vett összesen 160 ft-ért régebben és tízezres volt csak nála.Másnap is.Akkor már készültem és apróban,de vissza tudtam neki adni.Utána 5000-t hozott.Abból már nagyon nagyon apróban tudtam vissza adni :-) mert szerintem az más szívatás akart lenni.Utána viszont mindig apróbb pénzzel jöttek az illetők.

2014. jan. 29. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Szerintem káromkodik egyet gondolatban :D Aztán szépen visszaad. Nekem nem mondtak eddig semmit.
2014. jan. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%
Vagy nem ad vissza, ha nem tud. Ki is van írva, hogy pénzváltásra nem kötelezhető. És ha esetleg 50 és 100 forintosokban ad vissza, fel van háborodva a kedves utas. Mert azt hiszik, a sofőr bank is egyben.
2014. jan. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:
0%
Engem otthagyott a megalloban a f.kalap
2014. febr. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
96%
A f.kalap az, aki nincs tekintettel arra, hogy reggel nem fog tudni visszaadni a sofőr 10.000 vagy éppen csak 5000.- ból. Sokan azt hiszik, pénzváltók vagyunk. Ugyan vannak olyan járatok, ahol sokan vesznek jegyet, de pl. amit én csinálok, azon reggel szinte mindenki bérlettel jön.
2014. febr. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
25%

Ki van írva, hogy "pénzváltásra nem kötelezhető"

Amúgy mi is a pénzváltás? Az amikor egy magasabb értékű címletet kisebb címletekre cserélsz és ugyanannyit kapsz vissza, mint amennyit adtál. Ha veszek egy jegyet 250 Ft-ért és 5000-essel fizetem, az miért lenne pénzváltás? Ennyi erővel ha valami 19.500 Ft-ba kerül és 20ezressel fizetek, már pénzt váltok? :D Én megértem, hogy a buszosnak ez nyűg, de elhiheti, hogy másnak is az...

2014. febr. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!