Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A vasúti kalauzokat miért nem...

A vasúti kalauzokat miért nem látják el aprópénzzel?

Figyelt kérdés

Nem tegnap született a probléma, már régi, már tehetett volna a vasút a megoldás érdekében.

Nincs mindig nyitva a jegypénztár, ilyenkor a kalauznál lehet jegyet venni. De csak akkor, ha pont aprópénzem van és pont annyi, amennyibe a jegy kerül. Namármost, a húszezres ugyanolyan törvényes fizetőeszköz, és ha történetesen éppen csak ilyen van nálam, arra miért nincsenek felkészülve ők?

Én gyakran utazom ilyen vonalakon, és az esetek nagy részében pont tudok pont annyival fizetni, mint amivel kell. De mi van, ha pl. pont utazás előtt vettem egy hamburgert, gyrost, vagy valamit, és ezért pont nincs nálam aprópénz? Milyen alapon várnák el az embertől, hogy odafigyeljen, hogy pont az utazás megkezdése előtt pont legyen olyan pénze, ami nekik jó?


Én nem szoktam egyébként húszezreseket magamnál hordani. Ezressel fizettem egyszer egy 310 Ft-os jegyért, de még ez is gondot okozott a "pénzügyi dolgozónak". Nem is tudott rendesen visszaadni, csak természetesen úgy, hogy én járjak rosszul kicsit. Ami nem akkora gond, de miért nincsenek erre felkészülve?


Évtizedek óta létező probléma ez, miért nem tesznek ellene?



2014. febr. 1. 11:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
61%

Hiába "tesznek", mert ha te vagy a 10 utas húsezressel, akkor az elözöeknek már odaadta a kalauz a kisebb címleteket.

Számold ki, hogy ha 500 Ft-os jegyet (Az egyszerübb számolás kedvéért ennyi) fizet valaki húsezressel, akkor 15ezret kell vissaadni ez tízszer, az már 150 db ezres visszajáróként és a kalauznál van 10 db húszezres.

A 11.nek már egész biztos nincs elég apró a kalauznál, mert azt azért nem várhatod el, hogy egy fél páncélszekrénnyi kisebb címletet hordozzon magánál.


De sokkal egyszerübb és értelmesebb lenne, ha az utas gondolkodna elöre és még azelött váltana pénzt, hogy felszáll a vonatra.

2014. febr. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Mint írtam, én az esetek nagy részében pont annyival szoktam fizetni,amennyivel kell. Ha egyetlen egyszer ezressel (nem húszezressel) fizetek, akkor nehogy már én legyek a ludas!

Nagyon szélsőséges, amit írsz, ezt be kell látnod. Nekem is van millióegy dolgom, nemhogy még közben arra is odafigyelni, hogy milyen pénzérmék és bankjegyek legyenek a pénztárcámban! Már ne is haragudj, ezt milyen alapon várnád el tőlem, hogy elkezdjek rohangálni 20 perccel az utazás előtt különböző boltokba pénzt váltani, amikor 10 perc gyaloglásra van tőlem a vonatállomás?


Nagyon szélsőségesen gondolkozol. Amit leírtál, az a valóságban nagyon kicsi eséllyel történhet meg, és egy jegypénztárt is igénybe venne. Nem hinném, hogy az emberek sokasága kizárólag húszezresekkel rohangálna. De mi van, ha egyszer éppen így alakul? Nekik kéne a törvényes fizetőeszközt elfogadni. Ha meg én még utazás előtt elkezdek rohangálni pénzt váltani, azért én számolnék fel külön költséget, mert jobb dolgom is van.

2014. febr. 1. 11:52
 3/24 A kérdező kommentje:

"De sokkal egyszerübb és értelmesebb lenne, ha az utas gondolkodna elöre és még azelött váltana pénzt, hogy felszáll a vonatra."

Mégis milyen pénzt? Most direkt azért vegyek vagy ne vegyek magamnak hamburgert utazás előtt, hogy a kalauz bácsinak jó legyen? Ne haragudj, de ezt nem várhatod el senkitől. Mielőtt munkába megyek, készülnöm kell, több dolgot el kell intéznem, nem hinném, hogy pont a te kedvedért még bárki ezen kívül elkezdene bohóckodni a pénzével, hogy ennyi és annyi legyen. Nagyon irreálisan gondolkozol. Nekik kell a pénz, ők oldják meg, nyissák ki a jegypénztárt, vagy valami. Felháborító, amit írsz. Képzeld az utas helyébe magad néha.

2014. febr. 1. 11:56
 4/24 anonim ***** válasza:
40%

Egyrészt NEM szélsöséges, amit írtam, hanem tény - a kalauz nem hordhat magánál fél bankot!.


Másrészt az utasnak elvileg a jegypénztárnál kellene jegyet vennie, a kalauz csak szükségmegoldás, ennek ellenére rengetegen inkább erre rendezkednek be, mert így kényelmesebb nekik.

A hamburger magánügyed - hidd el, ki lehet bírni akár 6-8 órát is anélkpl, hogy egyen valaki, de ha nem veszel jegyet, illetve nem tudod kifizetni, akkor jogukban áll leszállítani a vonatról.

2014. febr. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
51%
Ja..elvileg a jegypénztárnál kéne jegyet venni..de mi van akkor ha nincs pénztár? Mint nálunk is? És azért éhezzen az ember hogy a kallernak jobb legyen? Ezt te se gondolhatod komolyan. A kérdezőnek teljesen igaza van. Vagy lehessen bankkártyával is fizetni és akkor minden meg van oldva.
2014. febr. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

A vasút a szolgáltató, neki kell felkészülnie. Elfér a nagy vonaton akár egy zsák aprópénz is,se nem súly se nem méret,csak mint minden monopol cég visszaél a hatalmával és a fizető utast amiből él semminek tekinti mert majd úgyis kisegíti az állam ,ha bajban van.

Rengeteg megállóban nincs is pénztár és csak a kalauz ad jegyet,nem várható el ,hogy az utas pl 5 óra előtt szaladgáljon váltani pénz mert a tisztelt vasúti dolgozó nem bír felkészülni! Kézi terminálokkal a bank kártya elfogadás is bevezethető lenne,persze erre nincs pénz, elmegy a vezetők prémiumára. Ha nem tud visszaadni a kalauz ,akkor majd fut egy kört és ha összejön az apró akkor majd adja a visszajárót.

2014. febr. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Ahogyan az előttem szóló is írja, nem tudom elhinni, hogy még mindig nem lehet bankkártyával fizetni vonaton. De jó, oké, fogjuk rá, hogy bonyolult lenne kiépíteni egy ilyen hálózatot. Akkor viszont miért nincsen arra mód, hogy írjanak egy csekket, amin utólag befizeti az illető a jegy árát -természetesen pótdíj NÉLKÜL, ha fizetésre egyébként hajlandóságot mutatna, csak nincs nála megfelelő címlet-, vagy ő kapja vissza a pénzét? Vasútbarátként se tudom megérteni, hogy egy ilyen faék egyszerűségű megoldással nem tudnak élni 2014-ben (bár igazából ez nem időtől függ).
2014. febr. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű a válasz kedves kérdező: ilyen a morál és a mentalitás, valamint a hozzáállás. Eszébe sincs a szolgáltatónak segíteni neked, hogy megoldjanak egy problémát. Úgy vannak vele a cégek, ha nem tetszik, és nem tudod magadnak megoldani a problémát, ne használd, majd fizet más helyetted.
2014. febr. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Sajna olyan megoldás nincs, ami mindenkinek jó.

Mert nincs mindenkinek bankkártyája, az utólag fizetésben pedig sokan az ingyen utazás lehetőségét látják majd. Bejelentett munkahely és ingó-/ingatlanvagyon nélkül képtelen lenne behajtani a MÁV a jegyek árát.


Azt lehetne csinálni, hogy alapvetően bankkártya, ha kp-vel fizetsz, akkor csak pontos összeget adhatsz a kalauznak.


5-ös: túldramatizálni azért nem kell a helyzetet. Az nem éhezés, ha egy ebéd kimarad, mert az "apróhelyzet" miatt nem tudsz megenni egy hamburgert...

Szerencsére nem éheztem még sosem életemben, és remélem neked sem volt ilyenben részed.

De azért lehetnél egy kicsit szerényebb, nem kellene alaptalanul dobálózni ilyen kifejezésekkel...

2014. febr. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Utolsó..Nálam kifejezetten éhezés.... Bár nem hamburgert szoktam venni, de heti kétszer 8 órát utazom vonaton. És bizony megéhezik az ember. És hajnalban nincs kedvem 20 perccel korábban feleklni hogy csináljak szendvicset ha már készen is megvehetem azt.
2014. febr. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!