Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Villamoson lehet kerékpárt...

Villamoson lehet kerékpárt szállítani?

Figyelt kérdés

2014. febr. 5. 10:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Melyik városban??????

Budapest:

[link]


Szeged:

[link]


Debrecen:

[link]


Miskolc:

[link]

2014. febr. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 kovpet ***** válasza:
85%
Valamokka: mindegyiken lehet. Az persze nem biztos, hogy szabad is :)
2014. febr. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Magyarországon csak a BKK 59, 59A és 60-as jelzésű villamosain szállíthatsz bringát. (A 60-as az voltaképp a fogaskerekű.)
2014. febr. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Régebben bringával jártam dolgozni a Hungária krt-n végig és az Ecseri út sarokig kellett mennem. Közben a küllők elkezdtek szakadni. Eleinte még utána állítottam a többit, hogy haladjak azért. Gyengült a kerék és addigra egyre több sérült és egyre kevesebb tartása volt a keréknek. Viszont időre oda kellett érnem.


Akkor egyetlen cél volt, amiért bármit bevállaltam volna, be kellett érnem, lehetőleg időre.


Más megoldás nem volt, mint feldobtam az 1-es villamoson a hátsó peronra és elvitettem magam az Üllői útig. (ott nem látta a vezető)


Aztán nem akartam több szabályt szegni, a metróban kamera van és hangos beszélő és "fogdmeg" emberek.

Így nem mentem le vele a Metróba (ott sem szabad ilyent szállítani), inkább gyalog átfutottam a Népligeten és már ott is voltam ahova indultam eredetileg is, és még időben oda is értem a munkahelyre! :)



Szóval nem szabad, de végszükségben az ember nem nagyon mérlegel ilyesmit. Viszont ha felszáll az ellenőr v bárki hasonló, akkor lett volna gond. ...de nem lett.

2014. febr. 7. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A történet befejezése az lett, hogy mivel őrszolgálatba voltam ott és hét vége volt, ezért ráértem biciklit szerelni. Otthonról behozattam a tartalék küllőket és másnap reggelre átfűztem az egész kereket és kicentríroztam és már azzal mentem haza.
2014. febr. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
azért atra is kíváncsi lennék, hogy kerékpáron lehet-e villamost szállítani.
2014. febr. 12. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Villamos motort biztosan, mert vannak villamos motor hajtású kerékpárok is! :)
2014. febr. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet. Kerékpáron villamost pedig nem.
2014. febr. 16. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!