Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért beszélnek a 4-6os...

Miért beszélnek a 4-6os villamoson angol kiejtéssel magyarul?

Figyelt kérdés
Senki nem gondolta át hogy semmi értelme sincs amerikai akcentussal bemondani hogy budai hídfő?
2014. febr. 5. 18:03
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert a megállónak az a hivatalos neve, és a turiszt a térképen azt látja, azt keresi. Pont az a baromság, amikor lefordítják angolra.
2014. febr. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

Erről én is beszéltem már ezen az oldalon, természetesen jól lepontoztak, hiába mondtam, hogy külföldön, pl Bécsben az a szokás, hogy több nyelven elmondják a "következő megálló" mondatot és utána pedig a helyi kiejtéssel a megálló nevét.


"Nächster Halt - Next Stop Wien Westbahnhof" Ez azért jobb, mert ha a helyiektől segítséget kér egy külföldi, senki se azt fogja mondani, hogy budáj hídfö, hanem magyar kiejtéssel rendesen. Az pedig meg tud zavarni egy turistát, hogy egy helyszínt kétféle kiejtéssel hall meg.

2014. febr. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit off, bocsi:

egyszer kínaiak megkérdezték tőlem, hol van a "londzsáj" utca.

Kiderült hogy a Lónyai-ra gondolnak :D

2014. febr. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Speciel én sem látom hasznát ennek, mert ahány külföldi, annyiféleképpen képzeli el egy-egy térképre leírt magyar szó kiejtését. Mindenesetre az ok az, hogy a szöveget egy anyanyelvi beszélővel vették fel, aki így reprodukálta a leírt magyar szöveget.
2014. febr. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!