Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Jelenleg a MÁV melyik típusú...

Jelenleg a MÁV melyik típusú vonatain működnek kamerák?

Figyelt kérdés

A legmodernebb desiré vonatokon tudom, hogy vannak.

De a többin?

Pl. azokon a vonatokon, amelyek Bp. elővárosi vonalain járnak, kékek és az oldalukon piros csík van... azokon van kamera?



2014. febr. 7. 00:06
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Miért érdekel? Remélem nem egy ilyen rongálós, firkálós kis patkány vagy...
2014. febr. 7. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1-eske båszd meg, igen jóindulatú vagy. Az fel sem merül, hogy esetleg bűncselekmény áldozata lett és ennek függvényében tesz feljelentést vagy hagyja az egészet a picsåba? Vagy csak késő este kell utaznia és kamerás vonaton érezné magát a kérdező? Azért vegyél már vissza egy kicsit...


Egyébként a Desirokon, Flirtökön és a Talenteken van kamera.

2014. febr. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1#! Nem, éppen ellenkezőleg.

Túl sokszor látok szabálytalanságokat, és mivel némelyik azon kívül, hogy nemcsak közvetve sérti az én jogaimat is. Konkrétan zavar is és elviselhetetlenné teszi az utazásomat, amiért igen sok pénzt fizetek... És unom, hogy mindig csak nyelek és nyelek, ahhoz túlontúl drága a vonatjegy, hogy mindent eltűrjek.

És mivel tv-ben elég sokszor látni, hogy bkv-buszokon készülnek felvételek, felmerült bennem, hogy a MÁV vonatain is lehetnek... A hipermodern piros cirkálókon van, azt én is tudom. Na de a többin? A kék alapon piros csíkoson? (Az a leggyakoribb felénk.)


Gondolom az ilyen járműves felvételeket csak akkor nézik vissza, ha tudomást szereznek valami történésről... Vagyis ha nem szól senki, akkor biztos letörlik egy idő után.

Eddig soha sehol nem panaszkodtam, se a MÁV-nál, se a rendőrségnél, mert hiába látok valami szabálytalanságot, ha nem tudom bizonyítani. Na de ha felvétel van róla??? Akkor azért már egészen más a helyzet!

Szóval itt az ideje változtatni, és igenis panaszt tenni a MÁV-nál, vagy feljelentést a rendőrségen....! Csak ehhez jó lenne tudnom, hogy hol van biztosan kamera, vagy pedig miről ismerhetem fel, ugyanis felesleges köröket nem szeretnék futni.


Na itt látható, hogy melyik kinézetű vonatokra gondoltam (sajnos ez nem desiré, nem flirt, és nem talent...:()

[link]


#2-es! Köszi, hogy legalább te tudsz olvasni a sorok között! Szerencsére azért nem olyan súlyos bűncselekményekről beszélek (remélem az olyan durva barmokkal sosem fogok találkozni), de persze az is előfordulhat manapság bármikor, fényes nappal is. Kisebb ügyekről van szó, de jó bevétele lehetne az államnak, ha a kedves rendőrbácsik aktívan nekiállnának büntetni...


Szándékosan nem írom le, hogy mikre gondolok itt, nehogy az érintettek olvassák, és észbe kapjanak, mielőtt valaki elkapná őket. (Bár egyfajta megelőznek már ez is jó volna, de most hagyjuk.) Továbbá 1#-eske! Remélem nem tartozol azok közé a mocskos patkányok közé, akikről beszélek...!

2014. febr. 7. 12:23
 4/9 10 deka farhát ***** válasza:
100%

Az a Desiré valójában Desiro, és azon még nincs kamera. A Stadler által gyártott FLIRT motorvonatokon már van, párszor már jól is jött a megléte.


Ez a Desiro: [link]


Ez meg a FLIRT:

[link]


A piros csíkos kocsikon nincs. Viszont ha bárminemű rongálást vagy ilyesmit látsz, ilyenkor nyugodtan szólj a kalauznak, ő majd hív rendőrt is akár. De ezt akkor is megteheted, ha bekamerázott vonaton utazol. Ne akarjuk magunk és környezetünk biztonságát kizárólag a kamerákra bízni! (Nem fog menni.)

2014. febr. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Akkor keverem a piros vonatokat, bocsi! :) Majd most megjegyezem!


A kalauznak való szólás legtöbbször lehetetlen, vagy ha lehetséges is, nem mindig van eredménye.

Főleg akkor nem, ha a kalauz is benne van a szabálytalankodásban. Vagy ha nincs is benne, de el van hallgattatva, akkor még ha közelben is a kalauz, akkor se megyek sokra egyedül...

Ráadásul ekkor nyilvánvaló, hogy én indítványozom a rendtevést... Épp így kerül veszélybe a biztonságom...

Míg kamerás felvételnél egy utólagos panasz vagy feljelentés esetén nem tudnák, hogy én voltam, lényegtelen lenne, hisz nem az én szavam, hanem a kamera felvétele lenne az egyértelmű bizonyíték.


Hát kár, hogy kevés vonat van csak bekamerázva. :(

Remélem ez változni fog!

2014. febr. 7. 14:53
 6/9 A kérdező kommentje:

És mi van, ha sikerül titokban a mobilommal lefotózni vagy levideózni egy-egy ilyen szitut?

Az bizonyító erejű lenne? Foglalkozva vele a MÁV vagy a rendőrség?

2014. febr. 7. 14:55
 7/9 anonim ***** válasza:
Az osztrák vonatokon és vasútállomásokon is csak a kamerák akadályozzák meg hogy ne rongáljanak és lopjanak szarrá mindent, ez van, ameddig nincs mindenhol kamera tehetetlen a MÁV és a rendőrség is.
2014. febr. 8. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Zsenike12 válasza:
Mostmár a felújjított fecskéken is van kamera.
2018. márc. 18. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 10 deka farhát ***** válasza:
Ezt a marhaságot te hol hallottad? :)
2018. márc. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!