Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vonat bérlettel lehet utazni...

Vonat bérlettel lehet utazni sebes, illetve gyors vonaton?

Figyelt kérdés
A bérletre az van ráírva, h 2. kocsiosztály, ezzel csak személy vonattal lehet utazni, vagy lehet sebes/gyorssal is plusz pénz nélkül?
2014. febr. 12. 07:08
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
A bérlet a gyors-, illetve sebesvonatra is érvényes, nem kell pótjegyet váltanod. IC-n, EC-n, Railjeten és a többi pótjegyes vonaton viszont neked is kötelező a pótjegy.
2014. febr. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
4%
Gyorsra is kell pótjegy!
2014. febr. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 darujev ***** válasza:
93%

Nem, nem kell:


www.elvira.hu/hirek/hir.php?mid=1517f9063ba775


Mentességek

Gyorsvonati pótjegy megváltása nélkül utazhat:

-a havi vagy félhavi bérlettel, 30 napos bérlettel rendelkező utas,

2014. febr. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Igen, lehet, másodosztályon, gyorsvonati pótjegy váltása nélkül. Minden más feláras vonatra meg kell fizetni a felárat.
2014. febr. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Gyorsra is kell pótjegy!"

Gratulálok annak, aki lepontozta ezt a választ. Ugyanis már gyorsvonatra is kell pótjegy, ha ennyire tájékozatlanok vagytok és nem vagytok tisztában a szabályokkal, ne lepontozzátok a helyes választ hanem nézzetek utána a neten...

2014. febr. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 10 deka farhát ***** válasza:
Igen, a rendes menetjegy mellé kell a pótjegy, de BÉRLET mellé nem! Elolvastad te rendesen a kérdést (és az üzletszabályzatot) vagy csak beleordítottál a közepébe?
2014. febr. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Elolvastad te rendesen a kérdést (és az üzletszabályzatot) vagy csak beleordítottál a közepébe?"

Az nehogy az én hibám legyen, hogy a szövegértelmezésed gyenge. Egy szóval sem említettem, hogy a bérlet mellé külön kell fizetni a pótjegyet. Csupán azt, hogy a gyorsvonatra KELL pótjegy. Ebből ki lehet logikázni, hogy a jegy mellé meg kell venni, míg bérletnél benne van az árban, főleg az előző válaszok ismeretében.

2014. febr. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 10 deka farhát ***** válasza:
De basszus, a kérdező eleve bérlettel kérdezte, akkor most ki a hülye?
2014. febr. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ne engem oktass ki, nem én vagyok a kérdező! És igenis bele van kalkulálva a bérlet árába a pótjegy ára is. Nem mindegy, hogy valamit egy csomagban veszel meg, vagy külön külön?
2014. febr. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 10 deka farhát ***** válasza:
Ja, csak nem ez volt a kérdés.
2014. febr. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!