Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ez egy ilyen örökös harc a...

Ez egy ilyen örökös harc a mozgólépcsőn utazók között, hogy most akkor jobbra kell-e állni, vagy nem?

Figyelt kérdés

Pesten hallottam csoportban, meg itt is annyira marja egymást a két csoport, hogy mindenkinek jobbra kéne állni, hogy a bal oldalon el tudjanak menni a siető emberek, vagy pedig egyformán kell állni, mert minek kell még felfelé is menni a mozgólépcsőn.


Én elég sokszor megyek a bal oldalon, mert egyszerűen nem bírom elviselni például a Blahán annyira lassan megy a mozgólépcső, meg az a tötyörgés, haladni akarok, menni gyorsan, nem számít, hogy ugyan azzal a metróval megyek, mint aki állva jött le. Másik meg, hogy nem tudom, hogy mondjuk mikor megy el a villamos, a metró, a busz, lehet, hogy pont elérem, ha fel/leszaladok.

Bár sokszor szoktam én is állni, amikor látom, hogy áll valaki a bal oldalon, inkább nem megyek, mert még a végén leszakítja a fejem, hogy hogy merek menni egy mozgó lépcsőn!



2014. márc. 2. 20:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Bár nem hangsúlyozzák kellően, de az utazási feltételek szerint jobb oldalon kell állni.
2014. márc. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hogy pontos legyek, az üzletszabályzatból idézek: A mozgólépcsőn lehetőleg jobb oldalon kell utazni, és a bal oldalt szabadon kell hagyni a

haladó utasok számára.

2014. márc. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ilyenkor nekem mindig a KRESZ jut eszembe. Pontosabban a jobbra tartási kötelezettség... aki nem megy az álljon ki jobbra, aki meg menni akar annak hagyja meg a bal oldalt. Amúgy nem tudom melyik metró megállónál de ki is van táblázva h jobb oldalt kell ÁLLNI.
2014. márc. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Értem én, és azzal egyet is értek, hogy ha baromi sokan vannak, akkor csak úgy passzírozódik fel a sok ember, nem számít, ki, hol áll. De ha nincsenek sokan... akkor nem értem, hogy egyes emberek miért nem értik meg, hogy vannak olyanok, akik utálnak lassan tötyörögni.
2014. márc. 2. 20:32
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a szabályt Londonban tanultam meg, mert mint balfácán turista bal oldalon álltam...udvariasan közölték: nem illik...kell a hely a sietős utasoknak.

Nos ezt próbáld meg itt bevezetni.

2014. márc. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igen, néhány helyen tényleg ki van téve, de hiába, ha senki sem néz fel :D
2014. márc. 2. 20:34
 7/13 anonim ***** válasza:

talán az lehet az egyik ok, hogy nem akarja az előtte álló hátát közvetlenül látni.

hogy mögötte sietnének? nos az nem érdekli...elvégre jegyet vett ő is, tehát jogai vannak.

2014. márc. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
41%
Ahogyan egyre többen szívnak európai levegőt, úgy javul a helyzet. A szabály egyértelmű idehaza is: jobb oldalt állsz, bal odalon mész. Aki ezt megkérdőjelezi, az tájékozatlan.
2014. márc. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Engem idegesítenek azok is, akik a bal oldalon megállanak, de azok is, akik rohannak föl/lefelé. Sokszor voltam már késésben, egyszer nem jutott eszembe a bal oldalon menni.
2014. márc. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Én akkor is ott megyek, ha épp nagyon ráérek. Idegesít az a lassú tempó, egyszerűen ilyen vagyok
2014. márc. 2. 22:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!