Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Van olyan hogy a villamos...

Van olyan hogy a villamos sín, és a vonat sín merőlegesen találkozik? És ha igen hogy oldják meg az áthaladást és az áramszedést?

Figyelt kérdés
Vagy ilyen helyzeteket csak hidakkal aluljárókkal lehet megoldani?

2014. márc. 3. 10:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, például Budapesten a Kőbányai úton meg többek között a 28-as villamos, és felette elmegy merőlegesen a vonat, aminek sínje amolyan hídszerű valamin van, s az út előtti/utáni szakaszon pedig magas töltés van alatta.
2014. márc. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen keresztezés, az áramellátást nem tudom (de pl. a vonat és a villamos is tud gurulni lendületből valamennyit lehúzott áramszedővel, ezt más helyeken is kihasználják). A síneket tudják keresztezni, mindkettőn egy nyomkarima szélességű rést kell hagyni, ez nem probléma. Olyan is van, hogy a nagyvasúti sínt nem fűrészelik el, és a villamos "átugrál" rajta: megemelik a villamospályát kb. 5 cm-rel, és csak a villamos sínje van elvágva, a másikat nem kell, mert a nyomkarima eleve magasabban fut.
2014. márc. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szegeden is van például a 3as villamos vonalán egy kereszteződés ( [link] bár tegyük hozzá, hogy itt a nagyvasúti pálya nincs villamosítva, szóval itt a felsővezeték kérdés tárgytalan, de egyébként ahogy írták, én is tudok mondjuk olyan megoldásról, például budapesten, ahol villamos, és troli felsővezeték keresztezi egymást, és ezen a részben lendületből haladnak át a járművek. hasonlóan van szegeden is erre példa a centrum áruház kereszteződésében. tehát elképzelhető, hogy ugyanez a megoldás működik akkor is, ha nagyvasút keresztezi a villamospályát.
2014. márc. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
szóval a link: [link]
2014. márc. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kössz mindenkinek, ma is okosabb lettem egy kicsit :D
2014. márc. 3. 13:28
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan, ahol merőlegesen találkoznak. Az egyik ilyen napi forgalomban lévő az Üllői úton van:

[link] ,19.160501,3a,75y,10.05h,78.21t/data=!3m4!1e1!3m2!1sRC_RisRhr-r6sU7OXa2ksg!2e0

Igaz itt nem villamosított a vasút.

Olyanra, ahol villamosított vasútvonal és villamos keresztezte egymást csak egy már régen felszámoltról tudok, ez a Királyvágány:

[link]

2014. márc. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tudom, nem vasút, hanem villamos és trolibusz, ahol már a felső vezetékek keresztezik egymást: [link]

Gondolom ilyenre gondoltál kérdező.

2014. márc. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!