Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mekkora bírságra számíthatok...

Mekkora bírságra számíthatok ha mozgássérülteknek fenntartott parkolóhelyen parkoltunk?

Figyelt kérdés
A minap párommal vásárolni mentünk. Beálltunk egy parkolóhelyre ami állítólag mozgássérülteknek van fenntartva. Az aszfaltra nem volt felfestve de egy kèk tábla jelezte igaz de az nem konkrétan ott volt ahova mi beálltunk hanem kettővel mellettünk. Mi azthittük csak az az egy hely ami elott a tábla van. Utóbb kiderült hogy nem csak az hanem az egész sáv kb 10-11 hely. Hozzáteszem nem ismerem a kressztáblákat nincs jogsim nem én vezettem de szerintem ez baromira nem egyértelmű jelölés. Még parkolójegyet is vettünk nemtudván hogy rossz helyre álltunk. Aztán jött a levél a rendőrségről... Mekkora bírságra számíthatunk? Utána visszamentünk arra a helyre és így tudván már hogy az mozgássérült parkoló még mindig nem tűnik egyértelműnek a jelölés.

2014. márc. 12. 15:14
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és azt elfelejtettem hogy a kocsin sem volt semmi ajándékcsomag vagy egy fecni mikor visszaértünk hogy feljelentettek volna vagy bármi. Csak a levélből tudtam meg.
2014. márc. 12. 15:17
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
100 000 Ft, de nyújtsatok be kifogást, leírva ezt. Olyan nincs, hogy mozgássérült parkolóövezet, vagy hogy a tábla az összes helyre vonatkozik. Kiegészítő tábla lehet alatta, hogy 1x, 2x, 155x. Ennek hiányában csak egy jármű számára kell helyett fenntartani.
2014. márc. 12. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
Nana, ha azon a helyen fel volt festve a tolókocsi szimbólum, az tiszta útfelület esetén önmagában is megállja a helyét, azaz nem kell kiegészítő tábla. A büntetés elég vaskos szokott lenni, bár elnézve egyesek (nem a kérdező) hozzáállását a dologhoz, ez nem is baj.
2014. márc. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
37%

" Hozzáteszem nem ismerem a kressztáblákat nincs jogsim nem én vezettem de szerintem ez baromira nem egyértelmű jelölés."

Majd ha lesz jogsid, akkor neked is egyértelmű lesz.

2014. márc. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem volt felfestve szimbólum sehova egy kék tábla volt csak az egyik hely elott ezért ebből arra következtettünk hogy az a hely az ami előtt a tábla van. Igazából akkor nem foglalkoztunk vele mert nem is gondoltunk ilyenre hogy esetleg rossz helyen állunk. Hanem mikor jörr a levél felhívtam a rendőrséget és ott mondta a nő a címet ezután visszamentünk megnézni.
2014. márc. 13. 05:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!