Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Meg bűntettek a buszon, jogos...

Meg bűntettek a buszon, jogos volt?

Figyelt kérdés

Nem volt kitöltve a bérletem, és kérte a személyit, meg a lakcímet. Erre én kérdezem hogy miért kell bírságot írni, amire az volt a válasz hogy, nincs kitöltve a bérletem. Felajánlottam hogy kitöltöm, de nem engedte meg.


Na már most tudtommal a vétkem az csak szabálysértés, és ha ez helyszínen elhárítható, akkor utána nem bírságolhat. Jól tudom?


Megírta a papírt, majd a kezembe nyomta hogy írjam alá. Mit tehet akkor ha én ezt nem teszem meg?


2014. márc. 24. 17:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a bérlet hivatalosan akkor érvényes, ha rajta van a szám, így jogos.
2014. márc. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Jogos. A kitöltetlen bérlet érvènyessègi idejét szervezett hálózatok is tudják rentábilis módon hamisítani. Ha viszont már bele van írva az igazolványszám, a hamisított bérletet legfeljebb neked tudják már csak eladni. Persze eredetileg annyi volt a cél, hogy egy bérletet csak egyvalaki használhasson.
2014. márc. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

De ha a kitöltetlen bérlet az szabálysértés kategóriába tartozik akkor van lehetőségem arra, hogy még ott a helyszínen megszüntessem, azaz kitöltsem, nem?


És ha nem írom alá a papírt amit ad? Akkor mi van?

2014. márc. 24. 18:08
 4/13 kovpet ***** válasza:

Szabálysértés? Szerintem ne használj olyan szavakat, amik jelentésével nem vagy tisztában. :)


Egy egy sima polgárjogi szerződés, amit te megszegtél. Az, hogy szándékosan vagy sem, nem számít. Egyébként mindenki azt mondaná, hogy véletlen volt.


Jogos volt a pótdíjazás (büntetni csak hatóság tud, sima cég nem), fizesd ki. Mivel van bérleted, így nem lesz sok, talán 2000Ft, ha bemutatod?

2014. márc. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem, nincs lehetőséged. Ennyi erővel bérlete se kéne venni, hiszen az állomásokon meg lehet venni...
2014. márc. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Rendben akkor azt buktam. :) De mi van akkor ha a megírt papírt nem vagyok hajlandó aláírni? Mert azt még mindig nem tudom...
2014. márc. 24. 18:37
 7/13 kovpet ***** válasza:

Semmi nincs, mi lenne?

A szerződést azzal kötötted meg, hogy felszálltál a buszra. Úgynevezett ráutaló magatartással.

2014. márc. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Volt velem is olyan, hogy nem volt kitöltve, ellenőr mondja hogy ez bizony csekk lesz, és ilyenkor kell szépen beszélni, elismerni mindent, de már venni elő a tollat, és már írni rá a nevet meg az igazolványszámot. De láttam már olyat is, hogy az ellenőr adta oda a tollát az illetőnek hogy töltse ki.

Hivatalosan viszont teljesen jogos a büntetés.

Annyit tehettél volna, hogy közlöd vele, én akkor most leszállok és elfelejtjük egymást.

Igaz ez nem a nagy Budapest, hanem vidék, és nem helyi hanem helyközi közlekedés, de nem tudom fent mennyire más a levegő, lehet ilyenekért büntetnek, de ha nincs közteres/rendőr, akkor megteheted hogy leszálsz

2014. márc. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Tehát ha nem írom alá akkor lényegében nem fogadom el a bírságot és a másik alternatívát választom, a leszállást.


Ha leszálltam a buszról vissza szállhatok és vehetek jegyet? :P

2014. márc. 24. 20:02
 10/13 anonim ***** válasza:

Ha nem fogadod el a bírságot akkor egyszerűen kiküldik majd pótdíjastul. Adataidat tudják.


Leszállsz, vissszaszállsz és veszel jegyet? Remélem csak poénkodsz és nem vagy ekkora suttyó. Egyszerűbb lett volna kitölteni a bérletet, nem?

2014. márc. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!