Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Lesz WIFI a 4-es metrón?

Lesz WIFI a 4-es metrón?

Figyelt kérdés

Ha nem nem, miért nem? Ha a volán járatokra tudtak tenni, akkor miért olyan nagy beruházás egy 500mrd Ft-os projektbe beletervezni a WIFI-t?


Azt látom, a mobilszolgáltatók levonulnak a 4G-vel a metróba, (mintha nem lenne kutyakötelességük, így 2014-ben).


Na de miért nem raknak be wifi-t? Európa legdrágább bkv jegyébe beleférhetne.



2014. márc. 27. 13:02
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
97%

[link]


(15 másodperc volt megtalálni!)


Kérdezel, s azonnal támadsz is. Érdekes a stílusod.

És miért lenne kötelező? Üzleti érdekből lesz, ha lesz, s ha mégsem, azért mert nem éri meg. Ádámtól, Évától eddig elég jól megvoltunk nélküle, most sincs rá valós igény.

2014. márc. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
természetesen ingyen igaz? lol...
2014. márc. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
97%

Minek?



Nem értem miért nem lehet kibírni internet nélkül néhány percet.

Meg amúgy sem biztonságos metrón elővenni a telefont bármikor kikapják a kezedből, jó nem mintha máshol ez nem történne meg, de pont a metró az ahol erre megvan a legnagyobb esély.



Mondjuk abba igazad van hogy beleférhetne, de ez Magyarország azt se felejtsd el.

Másrészt rendesen még nincs kiforrva ez hogy csak úgy berakjanak wifit bárhová, mert ugye kell hozzá router, modem, meg sim kártyxa vagy valami az internet elérhetőségre. Nem egyszerű dolog ezt megvalósítani. Volán buszokon sincs mindegyiken wifi amin van az sem a legjobb fajta gyakravn van kimaradás, térerő függő.

2014. márc. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
92%

Miért nem használsz olyan számlacsomagot, amiben van net is a mobilodra? Akkor nem kellene állandóan wifit keresni mindenhol. Az amúgy sem megbízható, mindig megszakad.


"Európa legdrágább bkv jegyébe beleférhetne."

Még jó, hogy BKV csak Magyarországon van.

2014. márc. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

#1

Esetleg nézz utána a 4G mobilnet és a wifi közötti alapvető különbségre, mielőtt belinkeled azt, ami kapcsán felvetődött a kérdés, valamint a leírásban is utaltam rá. (Nem kell válaszolj, tanulj tovább.)


#2

Igen, tudod a WIFI általában ingyenes szolgáltatás, egy már meglévőhöz. Bemész a kávézóba fogyasztasz - a te kedvedért külön kiemelem, hogy PÉNZÉRT - és mellé kapsz ilyen alapvető figyelmességet, mint az internet elérés INGYEN.


#3

Minek?! (Ez aranyos.) Attól, hogy te nem használod az internetet gyakran, vagy azért mert te kibírsz valamit, bizony a többi ember szeretné használni. Gyors üzenet, e-mail ellenőrzés, esetleg annak az információnak a birtokában mész egyik vagy másik irányba, de ez csak pár triviális példa.

A többi felvetésed, hogy router kell hozzá, meg hogy nincs kiforrva stb. Igen, bizony számos hálózati eszköz kell hozzá, aminek a telepítését szakemberek elvégzik, neked ezzel nem kell foglalkoznod, és nem is kell rajta gondolkodnod. Mi nincs kiforrva? Tudod te hány országban le van fedve jókora terület? Sőt, még Budapesten is bizonyos kerületekben, nézz csak utána, külföldről meg nem is beszélve. 15 éves technológia a wifi, ne törődj vele, erre mondod, hogy nincs kiforrva, de hidd el a WDS és egyéb hálózatba kapcsolt wifi rendszerek is ki vannak forrva.

Az meg, hogy kikapják a kezedből: A tiedből lehet (persze bárkiéből ugyanúgy), ha ezen akarsz rettegni, mert láttál egy-két levideózott telefonlopást, akkor rettegj, de hagyd meg másoknak azt a lehetőséget, hogy saját felelősségükre netezhessenek a metrón. Minden más, a biztonság, a rendőrség és a metró biztonsági szolgálat dolga. Megint csak ne ezen aggódj. De ha így állsz az élethez, maradj otthon, mert ott nem lop el senki semmit.


#4

Nem csak magam miatt, hanem azért mert sokan használnák. Hogy ki miért nem használ ilyen vagy olyan számlacsomagot, azt mindenkinek a saját pénztárcája dönti el, nem te.

Nyilván ha mindenkinek lenne a 10eFt-os bérleten felül még egyszer 10eFt-ja (Akármennyi ezer Ft a havidíj) mobilinternetre, akkor nem merülne fel a kérdés.


Az Európa legdrágább "BKV" jegye. Helyettesítsd be a helyik közlekedési vállaltok nevével. mikor a BKV-t írtam, szinte éreztem, hogy jön egy okostojás aki beleköt. Néha olvass a sorok közt és a lényeget értelmezd.

2014. márc. 27. 14:41
 6/36 anonim ***** válasza:

Igen, tudod a WIFI általában ingyenes szolgáltatás,


a WIFI az nem inygenes szolgáltatás, az egy fajtája az internetnek. attól hogy wifi, még nem kell inygen lennie. neked otthona wifis router nincs korlátozva bárki használhatja igaz?

2014. márc. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
elnézést,nem az internet fajtája, hanem a kapcsolódási módé.
2014. márc. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező: köszönöm, hogy leugatsz. Nem, nem tanulok tovább. Vettem a fáradtságot, s utánanéztem a dolognak.

Azért linkeltem be a cikket, hogy neked már ne kelljen ezzel bíbelődni, tudod. De hagyhattam volna megválaszolatlanul, vagy ide böffenthettem volna azt is, hogy nem lesz.


Szóval a kedvedért új választ adok: Nem lesz Wifi a 4-es metrón.

2014. márc. 27. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
93%

"Néha olvass a sorok közt és a lényeget értelmezd."

Na neked pont ez nem sikerült, az első válasznál.

2014. márc. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%
Az első teljesen korrekt válasz, a többi csak szájtépés. Nem lesz wifi sem ingyen, sem pénzért egyelőre.
2014. márc. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!