Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Átszállásos vonaljegy?

Átszállásos vonaljegy?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm jönne fel pestre, nekem van bkv bérletem így nem gond, viszont neki egy napra fölösleges lenne bérletet venni, így marad a jegy. Viszont én ezekhez a bkv vonaljegyekhez nem értek, a honlapon azt írták, hogy egy utazásra és átszállásra lehet használni. Az az, ha pld megyünk a 3-as metróval a kálvinig és ott átszállunk a 4-es metróra, azt lehet egy jeggyel? Én így értelmeztem az átszállást.
2014. ápr. 1. 10:27
 1/4 anonim ***** válasza:
BKV vonaljeggyel csak metróhálózaton belül lehet átszállni. Ha mész a 3-as metróval a Kálvin térig és ott átszálltok a 4-esre akkor nem kell új jegyet érvényesíteni. De ha pl. mész a 3-as metróval a Nyugatiig és onnan a 4-6-ossal akkor viszont 2 jegy kell. Amúgy vannak ilyen napijegyek is, aminek ára 1650.-
2014. ápr. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%

Jól írta az első, metróról-metróra át lehet szállni, de megszakítás nélkül, tehát ha a Nyugatitól elindultok, akkor nem lehet a Deákon feljönni kajálni, majd visszamenni ugyanazzal a jeggyel és tovább utazni. Időkorlát is van, 60 percnél többet egy jeggyel nem metrózhatsz.


De szerintem is nézd meg a napijegyet, ha 5-öt, vagy annál többet kell utazni, akkor már megéri, mert azzal 24 órán belül annyit utazol, amennyit nem szégyellsz.

(5*350=1750 Ft < 1650 Ft, ami a napijegy ára)

Igazából még 4 utazásnál is megéri, mert igaz picit drágább a napijegy, de az korlátlan, tehát előre nem tervezett kitérők is beleférnek.

2014. ápr. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%
*1750 Ft > 1650 Ft
2014. ápr. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat

A napijegy lesz, és biztos, hogy ötször többet fogunk utazni.

2014. ápr. 1. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!