Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » BKK ellenőrzés, részben hamis...

BKK ellenőrzés, részben hamis adatok. Lekövethető-e az érintett személy?

Figyelt kérdés
Reggel egy ellenőr meg szeretett volna büntetni, de csak a barátnőmnek van bérlete, nekem nincs. Így gondoltam megmondom, hogy minden személyes iratommal együtt a bérletem is a munkahelyen van, szóval a papírok hiányában bediktálom a barátnőm adatait, hogy majd közösen elmegyünk és ő bemutatja majd a bérletét. Az anyukája neve nem jutott eszembe, egy másik nevet adtam meg, címnek pedig nem a bejelentett lakcímét, hanem egy másikat, amihez nem köthető. Közben kiderült, hogy már nem érvényes a bérlet. Én írtam alá helyette, ő pedig az ellenőrzés időpontjában már dolgozott. Ilyenkor megtalálják-e őt, ha a neve és a születési dátuma stimmel, de az anyukája neve és a címe nem. Van-e rá nézve jogi következménye? Vagy ha bizonyítja, hogy nem volt ott, akkor egyszerűen nem történik semmi. (szerencsére, vagy nem, pont a mai napon van a születésnapja, vagyis még a születésnap is lehetne fiktív, hogy pont a mai nap lett bediktálva.)
2014. ápr. 10. 11:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a behajtó iroda meg fogja próbálni a név és születési idő alapján kikutatott címre kiküldeni a felszólítást, aztán hátha befizetik. Vélhetően nem lesz következménye, azonban ha kiderül, akkor mindketten szívtok, mert ez már bűncselekmény.


Ahelyett, hogy vennél bérletet, most itt rágod a körmöd, hogy jaj mi lesz. Meg egyébként is. Elvisznek A-ból B-be, ha nem vagy teljesen tapló, akkor fizetsz érte, mivel ez nem jár alanyi jogon. Nem az ellenőrök, hanem a lelkiismereted miatt kellene bérletet venni...

2014. ápr. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Tudom, hogy kellene bérletet venni, ebben igazad van. Én befizetem a bírságot, csak kérdés, hogy ő ebből hogyan fog kijönni, mert az oké ha a cím nem stimmel, de az anyukája nevét általában tudja az ember... És ha be is fizeti, akkor amikor igazolja magát, akkor nem lesz-e ebből problémája neki.
2014. ápr. 10. 11:50
 3/4 anonim ***** válasza:

A csekket és a jegyzőkönyv egyik példányát meg kellett, hogy kapd.

Az a lényeg, hogy a csekken szereplő név és cím - amit neked kell ráírnod ők csak az összeget töltik ki - azonos legyen a jegyzőkönyvön szereplő névvel és címmel, így tudják megfelelően hozzárendelni a befizetést a büntetéshez. Ahhoz pedig nem kell bemutatni semmilyen igazolványt, hogy a Postán befizethess egy sárga csekket.

2014. ápr. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez bizony egy csúnya visszaélés személyes adatokkal, nem ártana a büntetés befizetésével rövidre zárni az ügyet, mert komolyabb jogi következményei is lehetnek.


Ha valamiért úgy gondolod, hogy nem fizetsz egy szolgáltatásért, legyen annyi eszed, hogy ennek következményeit elkerülendő nem mész bele egy mèg durvább szabálysértésbe vagy bűncselekménybe.

2014. ápr. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!